93 yaşındaki Clint Eastwood'tan yeni bir film yolda – Son Dakika Hayat Haberleri

Son zamanlarda kameralardan uzakta yaşıyor Clint Eastwood, ünlü yabancı primatolog Jane Goodall'ın konuğuydu. 31 Mayıs'ta 94 yaşına girecek olan ünlü Hollywood oyuncusu ve yönetmeni, Goodall ile birlikte Wildlife Conservation Network adlı yardım kuruluşu için düzenlenen sohbet etkinliğine katıldı.

Clint Eastwood, ileri yaşına rağmen sinemadan emekli olmadığını ve halen Hollywood'da çalıştığını açıkladı.

Clint Eastwood şu anda baş karakter Nicholas Hoult Görmek Tonini Collettetarafından paylaşıldı «Jüri no. 2' isimli filmi üzerinde çalışıyor. Sanatçı yakında çıkacak bir test filminin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstleniyor.

Film, kurbanın ölümünde rol oynadığından şüphelenilen bir cinayet davasındaki jüri üyesini konu alıyor. Jüri no. 2, jürinin kararını etkilemek ve sırrını korumak için mücadele etmek ya da katıldığı adalet sistemine teslim olmak arasında ahlaki bir ikilemde bulur.

Clint Eastwood'un bir filminde “Ağlayan Maço”Eylül 2021'de kamuoyuna sunuldu.

Sergio Leone Western filmleriyle başarılı bir oyunculuk kariyerine imza atan Clint Eastwood, ilk yönetmenlik denemesini 1971 yılında yaptı. “Benim için Misty'yi çal” Bunu da filmiyle başardı. Yönetmenliğini üstlendiği son filmi ise 2021 yapımı, aynı zamanda başrolünü üstlendiği “Cry Macho” oldu.

İKİ KEZ EN İYİ YÖNETMEN SEÇİLDİ

Clint Eastwood yönetmenliğiyle şu ana kadar iki Oscar kazandı. 1993'te ilk yönetmenlik Oscar'ını kazandı. 'Affedilmemiş' (Affedilmeyen) ve 2005 yılında 'Milyon Dolarlık Bebek' filmiyle ikinci oldu.

Her iki film de aday gösterildikleri yıllarda Oscar'da yer almıştı. “En İyi Film” ödülü kazandı. Her iki filmde de Clint Eastwood 'En iyi aktör' Bu kategoriye aday gösterildi ancak ilkinde 'Kadın Kokusu' filmiyle Al Pacino'ya, ikincisinde ise 'Ray' filmindeki performansıyla Jamie Foxx'a yenildi.

Clint Eastwood, 'Mistik Nehir' (2004) bkz. “Iwo Jima'dan Mektuplar” Yapımlarıyla “En İyi Yönetmen” adayı olarak Oscar'larda yarıştı (2007). Her iki yapım da “En İyi Film” dalında Oscar kazandı. Eastwood da Bradley Cooperbaşrolünü ve yönetmenliğini kendisi üstleniyor. 'Amerikan Keskin Nişancı' “En İyi Film” dalında aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir