ABD: Gazze'ye yönelik politikamızı İsrail'in sivil kayıplarını önlemek için alacağı tedbirler belirleyecek

Wood, BM Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) bakanlar düzeyinde düzenlenen “Orta Doğu” oturumunda konuştu.

İsrail'in Gazze'de sivil ölümlerini önlemek için daha fazla çaba göstermesi gerektiğini, çok fazla can kaybı yaşandığını söyleyen Wood, “Başkan Biden, ABD'nin Gazze politikasının bizim acil eylem değerlendirmemize ve İsrail'in bu adımları sürdürmesine göre belirleneceğini açıkça ortaya koydu” dedi. . .” ifade edildi. dedi.

Öte yandan Wood, Gazze'de devam eden insani krizden Hamas ve onu destekleyen İran'ın sorumlu olduğunu belirterek, İran'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına ve uluslararası hukuka saygı göstermesinin sağlanması gerektiğini savundu.

İsrail'in silah bırakma teklifini kabul etmemesi nedeniyle Gazze'de ateşkesin önündeki tek engelin Hamas olduğunu savunan Wood, şunları kaydetti: “Bölgede barış şansını artırmak için hiçbir ülke ABD kadar çaba göstermedi. “. ” dedi.

Wood, İsrail'i, Gazze'de büyük ölçekli insani yardım dağıtımını kolaylaştırmak için Birleşmiş Milletler ile birlikte hareket etmeye ve insani yardım personelinin hedef alınmasıyla ilgili “çatışma çözümü prosedürlerindeki eksiklikleri gidermek için derhal harekete geçmeye” çağırdı.

İran tehdidine karşı İsrail'i desteklemeye devam edeceklerini yineleyen Wood, İsrail'in komşularıyla ilişkilerini normalleştirmek ve Filistin'de iki devletli çözüm önermek için diplomatik yardımlarını sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir