Altcoin piyasası yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?

Onay için üç farklı göstergeyi inceleyen kripto para tüccarlarına göre, altcoin piyasası şu anda bir “inanmama aşamasında” ve tarih tekerrür ederse yakında “patlayıcı bir ralliye” dönüşebilir.

Kripto analisti Mikybull Crypto, 66.600X takipçisiyle paylaştığı bir gönderide, “Altcoin piyasa değeri şu anda bir inançsızlık aşamasında ve bunu tarihsel olarak patlayıcı bir ralli takip edecek” dedi.

İnanmama aşaması, son 30 gün içinde Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi'ndeki 24 endeks puanlık önemli düşüşün de gösterdiği gibi, olumlu piyasa göstergelerine rağmen yatırımcıların şüpheci kaldığı aşamadır. “Açgözlülük” puanı şu anda 56'dır.

TradingView verilerine göre bu, en büyük 10 kripto para birimi hariç altcoin piyasasının toplam değerinin son 30 gün içinde %17,55 düşüşle 264,9 milyar dolara gerilemesiyle geldi.

Söz konusu ölçüm 250 milyar dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalsa da Rekt Capital, 12 Mayıs'taki gönderisinde 465.300 X takipçisine altcoin'lerin “gelecekte kendilerini yukarı doğru bir hareket için konumlandırdıklarını” söyledi.

Altcoinlerin toplam piyasa değeri son 30 günde %17,55 oranında değer kaybetti. Kaynak Ticaret Görünümü

Yatırımcılar, altcoin piyasasının yönü hakkındaki tahminlerini desteklemek için piyasadaki üç göstergeyi (20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA), Stokastik Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Bitcoin hakimiyeti) takip ediyor.

Kripto fenomeni Titan of Crypto'ya göre, eğer kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri EMA20'yi “yeniden test ederse” ve aynı zamanda stokastik gösterge RSI'nin göreceli gücünü ve zayıflığını ölçen EMA20'yi “yükseltebilir”se, bu bir “ralliye” yol açabilir “.

Bitcoin'in genel kripto para piyasasına göre pazar payını ölçen Bitcoin hakimiyeti, en eski ancak en çok başvurulan göstergelerden biridir. Yatırımcılara piyasadaki genel yatırımcı duyarlılığını ve risk iştahını sağlayabilir.

Anında BTC hakimiyeti geçen hafta %0,56 düşüşle %54,7'ye geriledi. Anonim teknik analist Yooda, 11 Mayıs'ta X'te yaptığı bir gönderide “buradan sonraki düşüşlerin altcoin rallisini başlatabileceğini” söyledi.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir