Analistler bu altcoinler için “fırsat yaklaşıyor” dedi

Piyasa değeri 10 milyar doların altında olan altcoinler yatırımcılara “bazı fırsatlar” sunmaya hazır olabilir.

RealVision'ın baş kripto analisti Jamie Coutts, 13 Haziran tarihli bir gönderisinde “Küçük ölçekli kripto para birimleri bu yılın Mart ayından bu yana düşük performans gösterdi” dedi.

Cointelegraph Markets Pro'ya göre Bitcoin (BTC) 13 Mart'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaştı, ancak geçen hafta yaklaşık %6 düşüşle 67.126 dolara düştü.

Coutt şöyle devam etti:

“Yaşadığımız şey normal bir orta vadeli düzeltme ise ki ben bunun muhtemel olduğunu düşünüyorum, o zaman piyasa sakinleştiğinde orta ve küçük ölçekli kripto paralarda bazı fırsatların ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz.”

Eşit ağırlıklı denge piyasa kapitalizasyon endeksine kıyasla %33 düştü. Kaynak: Jamie Coutts

Bitformance'dan elde edilen kripto verileri, son üç ayda, kripto para birimlerine piyasa değeri ne olursa olsun eşit ağırlık veren eşit ağırlıklı top 200 endeksinin, kripto para birimlerini değerlerine göre ağırlıklandıran piyasa değeri endeksine kıyasla %30'dan fazla düştüğünü gösteriyor. pazar. kap.

Bu düşüş, daha küçük kripto para birimlerinin, piyasa değeri endeksine hakim olan daha büyük kripto para birimlerinden daha zayıf performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Bu arada Coutts, Bitcoin ve Ether'in (ETH) aynı üç aylık dönemde yalnızca %11 ve %5'lik düşüşler gördüğüne dikkat çekti.

Bitcoin son yedi günde değerinin %6,10'unu kaybetti. Kaynak CoinMarketCap

Metaverse bağlantılı tokenlerin, %44,13'lük negatif getiri ile son üç ayda endekste en düşük getiriyi sağladığını ekledi.

CoinGecko'ya göre, 1 milyar doların altındaki piyasa değeri kategorisinde metaverse tokenleri The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) geçen hafta %15'ten fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin ve Ether dışındaki kurumsal ilgi artmaya devam ediyor.

6 Haziran'da Franklin Templeton, kurumsal yatırımcıların altcoinlere yatırım yapmasına yönelik yeni bir kripto fonu araştırdığını söyledi.

Varlık yöneticisi fon sepetini hangi altcoinlerin oluşturacağından bahsetmedi ancak yakın zamanda Solana ağını övdü.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir