“Aralıklı oruç” diyetleriyle ünlü İngiliz doktor Mosley, Yunanistan'ın Sömbeki adasında ortadan kayboldu

İngiliz doktor Michael Mosley televizyon programları, diyet kitapları ve gazete yazılarıyla tanınıyordu.

REKLAM

Kilo vermek için aralıklı orucu popüler hale getiren ünlü İngiliz televizyon doktoru Michael Mosley, tatil yaptığı Yunanistan'ın Sömbeki adasında yürürken kayboldu.

Çarşamba günü öğleden sonra saat 1.30 sıralarında St Nicolas plajından tek başına yürüyüşe çıkan doktorun eşi, doktorun saat 19.30'da dönmemesinden endişe ederek durumu Yunan polisine bildirdi.

Yunan polisi, Ege Denizi'nin doğu bölümünde ve Datça kıyısına yakın adada çarşamba gününden bu yana geniş çaplı arama kurtarma çalışması yürütüldüğünü duyurdu.

Aramaya polis, itfaiye, sivil koruma personeli ve gönüllülerin yanı sıra en az bir algılama köpeği, insansız hava aracı ve bir helikopterin de katıldığı bildirildi.

67 yaşındaki Mosley, Birleşik Krallık'ta insanların haftada iki gün kalori alımını sınırlandırdığı, diğer beş günde ise sağlıklı beslendiği ve düzenli egzersiz yaptığı 5:2 diyetiyle tanınıyor.

Mosley aynı zamanda diyet yapan kişinin kalori alımını en az iki hafta boyunca günde 800 kaloriye sınırladığı hızlı bir kilo verme programı olan “Hızlı 800” diyetiyle de tanınır.

Mosley, İngiliz televizyon ve radyosunda sağlıklı beslenme ve kilo verme konulu programlarının yanı sıra Daily Mail gazetesinde yazdığı köşe yazıları ve diyet kitaplarıyla da tanınıyor.

“İngiltere'yi kim şişmanlattı?” Mosley, “İngiltere'yi Kim Şişmanladı?” gibi televizyon programlarıyla tanınıyor. ve “Güven bana, ben bir doktorum”, birkaç bölümde kendisi üzerinde deney yapılmasına izin verdi; BBC'nin “Infested! Living with Parasites” adlı belgeseli için altı hafta boyunca bağırsaklarında tenyalarla yaşadı.

Aynı zamanda doktor, yazar ve sağlık köşe yazarı olan eşi Clare Bailey ile evli olan Mosley, daha önce İngiliz Tabipler Birliği tarafından “Yılın Tıp Gazetecisi” seçilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir