Astrolojiye göre burçların sevdiği besinler: Hangi burç hangi besinden asla vazgeçemez? – Astrolojiyle ilgili son dakika haberleri

Astrolojiye göre 12 farklı burcun yemek zevkleri oldukça farklıdır. Bazı burçlar et yemeklerini tercih ederken bazılarının sofrasında sebze sıkıntısı yoktur. Yıldızlar karakterimizi etkilediği gibi beslenme alışkanlıklarımızı da etkiliyor. Kuyu, Hangi burç hangi besinden asla vazgeçemez? İşte Astrolojiye göre burçları büyüleyen lezzetler…

1. KOÇ

Koç burcu sabırsız ve sonuç odaklı bir yapıya sahip olduğundan genellikle hızlı ve kolay yiyecekleri tercih ederler. Bu nedenle Koç genellikle cipsleri ve diğer fast food yiyecekleri sever. Baharatlı yiyeceklere karşı zaafı olan Koç burcu, özellikle çeşitli baharatlarla hazırlanan cipsleri tercih eder ve bu tatlara karşı koyamaz. Aynı zamanda çok çabuk yedikleri için bir paket cipsi çok kısa sürede bitirebilirler.

2. BOĞA

Boğa burcu sabırlı ve yavaş yeme alışkanlıklarıyla tanınır. Venüs gezegeninin yönettiği Boğa burcu insanları, yemek yerken her lokmanın tadını çıkarmayı tercih ederler. Bu nedenle Boğa burcunun tatlıları tatması şarttır. Tatlı bisküviler, kremalı pastalar ve benzeri ikramlar Boğa burcunun en sevdiği atıştırmalıklar arasındadır.

3. İKİZLER

İkizler, eğlenceyi ve çeşitli yiyecekleri seven bir burçtur. Cips ve peynirli çubuk gibi lezzetli atıştırmalıkları tercih ediyorlar ve bunları çeşitli soslarla karıştırmaktan keyif alıyorlar. İkizler her gün aynı yemeği yemekten yorulsalar da bu lezzetli atıştırmalıkları tekrar tekrar yemekten keyif alırlar.

4. KANSER

Kanserler genellikle deniz ürünlerini sever. Balık ve kabuklu deniz ürünleri Yengeç burcunun en sevdiği yiyecekler arasındadır. Astrolojide Yengeç olarak bilinen bu burç için denizden gelen her şey lezzetlidir ve bunun da haklı bir nedeni vardır. Bu burcun yöneticisi olan Ay, lezzetli yiyeceklerle ilişkilendirilir ve deniz ürünleri tuzlu ve lezzetli olma eğilimindedir. Ancak sodyum oranı yüksek gıdalara karşı hassasiyetiniz varsa yeterli su içmeye özen göstermeniz önemlidir.

5. Aslan

Güneş tarafından yönetilen Aslanlar genellikle kızarmış yiyecekleri severler. Kızartılabilen her şeyi seviyor. Ayrıca arkadaşlarıyla ve aileleriyle yemek yapmaktan da keyif alırlar. Aslanlar sadece harika yemek severler değil, aynı zamanda harika yemek pişirme becerilerine de sahiptirler.

6. BAŞAK

İkizler gibi Merkür tarafından yönetilen Başak, elle yenen yiyeceklerin büyük bir hayranıdır. Ancak aynı zamanda biraz seçicidirler. Bu yüzden sandviçler onlar için mükemmeldir. Malzemeyi değiştirerek birçok farklı lezzeti deneyebilirler. Ancak yine de sandviç olacağı için bir bakıma güvenli bir seçim olacaktır. Bölgesel bir grup olarak gösterişten hoşlanmayan gurmelerdir. Bu nedenle abartılı eklemeler ve gösterişli sunumlar onlara göre değil, yemeğin besleyici ve anlaşılır olmasını tercih ediyorlar.

7. TERAZİ

Terazi burçları, yönetici gezegenleri Venüs'ün etkisiyle tatlılara olan düşkünlükleriyle tanınırlar. Şeker içeren her türlü tat onlara cazip gelebilir ve kekler ve hamur işleri Teraziler için özellikle keyifli atıştırmalıklardır. Ayrıca bu burcun insanları yemek yapmayı ve lezzetlerini paylaşmayı severler.

8. AKREP

Akrepler başkalarının damak zevkine uymayan farklı yiyeceklere ilgi duyarlar. Mars tarafından yönetilen bu burç, baharatlı yiyeceklerin büyük bir hayranıdır. Özellikle turşu ve çeşitli peynir çeşitleri Akreplerin favorileri arasındadır.

9. YAY

Yay burcunun en sevdiği yemek pizza olabilir. Yağlı ve lezzetli yiyeceklere olan ilgileri nedeniyle pizza onlar için ideal bir seçimdir. Pizza aynı zamanda pratik bir yiyecektir ve arkadaşlarla paylaşmaya uygundur. Çeşitli şekillerde pişirilebilen ve üzerine farklı soslar konabilen pizza, Yay burçlarının sıkılmadan keyifle yiyebileceği bir yemektir.

10. Oğlak Burcu

Oğlaklar genellikle geleneksel ve pratik yiyecekleri tercih ederler. Bu nedenle köfte, patates gibi doyurucu ve kolay bulunabilen yiyecekler onlar için idealdir. Yoğun bir günün ardından eve geç geldiklerinde rahatlıkla yiyebilecekleri bu yemeklerin tarifini hızlıca hazırlayabilirler. Oğlak burcu için köfte ve patates besleyici ve çabuk hazırlanan bir yemek olup sıklıkla tercih ettikleri bir lezzettir.

11. AKVARYUM

Kova burçları tutarlılıklarıyla tanınırlar ve yiyecek tercihleri ​​tanıdık ve pratik olana yönelme eğilimindedir. Makarna Kova burcunun en sevdiği yiyeceklerden biridir çünkü çeşitli soslar ve ek malzemelerle farklı tatlar elde edebilirler. Makarna, hem evde hem de dışarıda kolayca bulunabilen ve çeşitlendirilebilen bir besin olduğundan akvaryumlar için ideal bir seçimdir. Onlar için makarna lezzetli ve pratik bir yemektir.

12. BALIK

Balık su burcu olduğundan deniz ürünlerini çok severler. Özellikle balık yemekleri favorileri arasında yer alıyor ve bu yemekler çok farklı şekillerde hazırlanabiliyor. Suşi, Balık burcunun favori tercihidir çünkü farklı balık türleri, soslar ve diğer malzemelerle kişiselleştirilebilir. Bu esneklik, Balık burcunun ruh haline ve tercihlerine bağlı olarak farklı suşi türlerini denemesine olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir