Bakan Koca “Hayırlı olsun” diyerek duyurdu! Resmi Gazete'de Valle della Salute

Kararname, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı.

Kararnameye göre, sağlık alanında eğitim, araştırma, geliştirme, biyoteknoloji ve bilgi teknolojileri kapasitesinin artırılması kapsamında, araştırma-geliştirme, klinik araştırma ve üretimi kapsayan entegre bir sağlık sisteminin oluşturulması için gerekli faaliyetlerin yürütülmesi amaçlanıyor. İlaç ve tıp teknolojileri alanında hazırlık aşamaları ve prototip üretim alanları da dahil olmak üzere entegre sağlık sisteminin oluşturulması için gerekli faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), sanayiye hizmet verecek büyük bir şirket kuracak veri araştırma merkezi ve mükemmeliyet merkezlerinde girişimciler, araştırmacılar ve akademisyenler başta olmak üzere temsilciler görevlendirmek ve bu amaçla Türkiye Sağlık Vadisi olarak adlandırılan alanı yönetmek ve yönetmektir.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN “BAŞARILAR” PAYLAŞIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Vadisi oluşturulmasına ilişkin karara ilişkin sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

“Resmi Gazete'nin bugün yayımlanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Sağlık Vadisi projesinin hayata geçirilmesi yolunda en ileri adım atılmış oldu. 'Benim yapacak bir şeyim var' diyen herkesi saracak bir ekosistem oluşturuluyor. 'Sağlık, bilim ve teknoloji alanında geleceğimiz için yapıyorum' diyorum, dışa bağımlılık azalacak, önce kendine yetebilen, sonra yardım edebilen bir Türkiye için.” Ülkemizde ihtiyaç sahipleri var.” (AA)

Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hindistan'da eğlence parkında felaket!  27 kişi öldüHindistan'da eğlence parkında felaket! 27 kişi öldü
Alanya'ya çifte saldırı!  2 kişiyi farklı yerden vurdu!  Yaralıyken saldırganla boğuştuAlanya'ya çifte saldırı! 2 kişiyi farklı yerden vurdu! Yaralıyken saldırganla boğuştu
İstanbul'da işyerinde patlama!  Motosikletlere binip hızla uzaklaştılar.İstanbul'da işyerinde patlama! Motosikletlere binip hızla uzaklaştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir