Bakan Yerlikaya açıkladı: “Bozdoğan-27” operasyonlarında 36 DAİŞ şüphelisi yakalandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Terör örgütü DAİŞ'e yönelik İstanbul, Eskisehir, İzmir ve Kayseri'de düzenlenen “BOZDOĞAN-27” operasyonlarında 36 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali YerlikayaSosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Terör örgütü DEAŞ'a yönelik Emniyet İstihbarat ve Karşı Mücadele Genel Müdürlüğü koordinasyonunda il emniyet müdürlükleri tarafından İstanbul, Eskisehir, İzmir ve Kayseri olmak üzere 4 ilde yürütülen operasyonların ardından; Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü; sosyal medya platformu terör örgütü DEAŞ'ı Kayseri'de bulunduran ve örgüt bünyesindeki yaralılara ilaç ve malzeme yardımında bulunan kişileri İzmir'de yakalayarak “Terör örgütü DEAŞ bünyesinde faaliyet gösteren 14 şüpheli yakalandı. Terör örgütü DEAŞ bünyesinde faaliyet gösteren 2 şüpheli ise Eskişehir'de yakalandı” dedi.

“Hiçbir teröriste izin vermeyeceğiz”

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, şunları söyledi:

“Operasyonlar sonucunda tüfekler, ruhsatsız tabancalar, çok miktarda döviz ve Türk lirası ile çok miktarda dijital malzeme ele geçirildi. Ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretiyle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir