Bayram öncesi “anahtar kavşakta” trafik yoğunluğu arttı

43 ilin otoyol bağlantı noktası olan ve “anahtar kavşak” olarak adlandırılan Kırıkkale'de memleketine tatile gitmek isteyenlerin trafik yoğunluğu arttı.

Özellikle Kırıkkale-Ankara Karayolu'nda yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik ekipleri ulaşımda aksama yaşanmaması için çalışma yaptı.

Karayolu ekipleri ayrıca Kırıkkale-Ankara Karayolu'nda trafiğin aksamaması için bazı kavşakları da geçici olarak kapattı.

Öte yandan Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Kırıkkale-Ankara Karayolu hızlı tren köprüsü altında bulunan istek noktasında ekipleri ziyaret ederek Vali Mehmet Makas, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ve il jandarma komutanı Albay'dan bilgi aldı. Barış Cücen.

Vali Makas gazetecilere yaptığı açıklamada, polis ve jandarma personelinin vatandaşların gidecekleri yere güvenli bir şekilde ulaşması için yoğun çaba gösterdiğini söyledi.

Kırıkkale'de günlük 76 ekip ve 162 personelin vatandaşlara trafik hizmeti verdiğini belirten Makas, şöyle konuştu: “Mevcut denetim noktamızdan normal zamanlarda her gün 12 bin araç geçerken bu sayı şu anda 26 bine çıktı. Yüzde 100'ün üzerinde artış var “Hiçbir sıkıntımız yok, trafik akışı hızlı bir şekilde garanti altına alınıyor.” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Sorumlusu Muhittin Ayhan da İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın talimatıyla önceki bayramlara göre iki kat personel ile çalıştıklarını söyledi.

Bugün 22-23 bin civarında polisin görev yaptığını belirten Ayhan, şöyle konuştu: “Hızla ilgili kazalar çok önemli çünkü mağdurların büyük bir kısmı hıza bağlı kazalardan kaynaklanıyor. Bunu önlemek için tüm imkanlarımızı aktif olarak kullanacağız. Kaynaklar 24 saat radar ve tatbikatlar yapacak. Ayrıca kırmızı ışık, güvenlik” Emniyet kemeri, hız ve cep telefonu kontrolleri gibi tüm kontrollerimizi araç kullanırken gerçekleştireceğiz. Helikopter ve drone ile yukarıdan da denetimler gerçekleştireceğiz. Bütün denetimler ceza yazmak için değil vatandaşlarımızın canını, malını, sağlığını korumak için yapılıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir