Bitcoin boğa sıralaması 94 trilyon dolara ulaştı

Küresel likidite rekor seviyeye ulaşırken Bitcoin boğa rallisinde destek kazanıyor.

Zincir üstü veri platformu LookIntoBitcoin'in kurucusu Philip Swift tarafından 5 Haziran'da paylaşılan analiz, küresel likiditenin 100 trilyon dolara yaklaştığını gösteriyor.

Rekor küresel likidite Bitcoin'i aşağı çekecek mi?

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasalarının küresel likidite trendlerine karşı oldukça hassas olduğu biliniyor. 2024'te 100 trilyon dolara yaklaşan likidite, BTC'nin sürekli büyümesi için uygun bir ortam yaratıyor.

Bu, M2 para arzını takip eden ve bunu BTC fiyat hareketleriyle karşılaştıran Swift'in görüşü.

ABD doları cinsinden M2 şu anda 94 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu rakam, önde gelen kripto para biriminin 2021'de rekor kırdığı zamandan 3 trilyon dolar daha fazla.

M2, 2022 sonunda 85 trilyon dolara (kripto para ayı piyasasının en dibi) düştükten sonra %10 arttı.

Swift, X hakkındaki gönderisinde M2 ​​para arzının en önemli grafik olduğunu söyledi:

“Hazırsın?”

Bitcoin ve küresel M2 likiditesi. Kaynak: Philip Swift

Veriler, Bitcoin'in gittiği yön hakkında benzer şekilde yükselişe dair sonuçlar çıkaran diğer likidite bazlı bulgularla uyumlu.

Bitcoin, ABD M1 para arzı tarihindeki en uzun süre olan yedi yıllık konsolidasyon döneminden ortaya çıkarak yeni rekorlara ulaştı.

Bitcoin senaryosu 2020 senaryosunu taklit edecek mi?

Analistler, finansal koşullar rahatladıkça kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine ve riskli varlıklara daha fazla ilgi göstereceğine inanıyor.

Zincir üstü analiz platformu CryptoQuant, Cointelegraph'a sunduğu son haftalık raporunda 2020'deki yatırımcı davranışlarına ilişkin karşılaştırmalar yaptı.

“Bitcoin'e günde yaklaşık 1 milyar dolar aktaran büyük yatırımcılar, fiyatın 10.000 dolardan 70.000 dolara çıktığı yükseliş hareketine paralel olarak gerçekleşti. 2020 yılında Bitcoin, zincir üzerinde yüksek bir aktiviteyle 6 ay boyunca 10.000 dolar civarında dalgalandı ve ardından OTC anlaşmalarıyla yükseldi. .”

“Şu anda, düşük fiyat oynaklığına rağmen zincir içi aktivite yüksek olmaya devam ediyor. Yeni balina cüzdanları sepetlerine 1 milyar dolar değerinde BTC ekliyor. Bu rakam muhtemelen kurumsal yatırımcı portföylerinde meydana geliyor.”

Kaynak: CryptoQuant

Ekteki grafik, yeni balinaların gerçekleşen fiyatı olarak da bilinen toplam maliyet tabanını 2020'den 2024'e kadar karşılaştırmaktadır.

CryptoQuant, 4 Haziran'da ABD'de spot Bitcoin ETF ticaretinin ikinci en yüksek net akışını gösterdi.

ABD'deki Bitcoin ETF hisselerini tespit edin (ekran görüntüsü). Kaynak: CryptoQuant

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir