Bitcoin'de yükseliş formasyonu oluşuyor mu?

Bir kripto para tüccarına göre, ters baş ve omuz formasyonu olarak bilinen popüler teknik analiz göstergesinin doğrulanması halinde Bitcoin (BTC) fiyatı önümüzdeki dönemde artmaya devam edebilir.

Kripto fenomeni Matthew Hyland, 4 Mayıs'ta X'teki bir gönderide, “Doğrudan 67,5 bin doların üzerine çıkmadığımız sürece, altta yatan formasyonun tersine çevrilmesi için önümüzdeki ay böyle bir şeyin gerçekleşmesi mantıklı olacaktır” diye yazdı.

Hyland, ters baş ve omuz oluşumuna değinerek şunları söyledi:

“Bir sonraki adımı atmak harika bir çözüm olur” dedi.

CMCC Crest'in kurucu ortağı ve kripto analisti Willy Woo, 3 Mayıs'ta 1,1 milyon takipçisine Bitcoin'in “yükseliş eğilimini sürdürmek” için 59.500 dolarlık kısa vadeli destek seviyesinin üzerinde kalmasının kritik olduğunu söyledi.

Ters bir baş ve omuz modeli oluşursa, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce 60.000 dolarlık destek seviyesine düşebilir. Kaynak: Matthew Hyland

Bu model, Bitcoin fiyatının boyun çizgisi direnci olarak adlandırılan seviyenin altında üç düşük seviye oluşturması ve orta seviyenin (yani baş) sol ve sağ omuzdan daha derin olması durumunda ortaya çıkar.

Bitcoin fiyatı, 1 Mayıs'taki 58.614 dolarlık “baş” seviyesinden hafifçe toparlandı ve Hyland'ın modelinin önerdiği gibi devam ederse, ikinci omzunun etrafında önemli bir destek seviyesi olan 60.000 dolarda destek bulacak.

CoinMarketCap verilerine göre bu düşüş, mevcut 63.350 dolarlık fiyattan %5'lik bir düşüşü temsil ediyor. CoinGlass verilerine göre bu seviyeye düşüş, uzun pozisyonlarda 530 milyon doların tasfiye edilmesine yol açacak.

Bitcoin şu anda 63.340 dolardan işlem görüyor. Kaynak CoinMarketCap

Hyland'ın modeline göre, Bitcoin boyun çizgisini kırarsa Haziran ayına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 doları aşabilir.

Ayrıca Korku ve Açgözlülük Endeksi'ne göre alıcıların kripto para piyasasına olan ilgisi yavaş yavaş artıyor.

Endeksin şu anda 69'luk bir “Açgözlülük” puanı var; bu, “Korku”yu gösteren 43 puana sahip olduğu üç gün öncesine göre büyük bir gelişme.

Bazı tüccarlar Bitcoin fiyatının yakın vadede sabit kalmasını beklese de bunu doğrudan bir düşüş sinyali olarak görmüyorlar.

Crypto'dan Titan, “Bitcoin'in konsolidasyonu ne kadar uzun sürerse, fiyatı da trend çizgisine uygun olacak” dedi.

Daan Crypto Traders, 4 Mayıs tarihli bir gönderide X takipçilerine şunları söyledi: “Bitcoin'in önceki döngüdeki tüm zamanların en yüksek seviyeleri, fiyatı yavaşlatma eğiliminde ve Bitcoin'in birkaç hafta durmasına neden oluyor.”

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir