CHP'li Seçim Görevlilerine Sertifika Töreni: 'Tarihi Bir Mücadele Verdiniz' – Son Dakika Siyaset Haberleri

CHP İstanbul İl Örgütü, 31 Mart'ta yapılan ve CHP'nin birinci parti olduğu yerel seçimlerde sandık görevlileri için Kadıköy Festival Parkı'nda sertifika töreni düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı tören, Aybüke Albere'nin konseriyle başladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik konuşmasında sandık görevlilerine seslenerek şunları söyledi: “Sizler gece gündüz sandıkta büyük ve tarihi bir mücadele yürüttünüz. Bugün yağmura, soğuğa aldırış etmeden demokrasi kahramanları buluşmamıza geldiniz. Hepiniz hoşgeldiniz. Ayaklarınız ve kalbiniz için hepinize teşekkür ederim. 31 Mart'ta hep birlikte tarihi bir başarıya imza attık. Yine kazandık. Meclis çoğunluğuna ulaştık. “İstanbul'da 26 ilçe belediyesini kazandık ve partimiz Türkiye'de birinci parti oldu” dedi.

“KISA ZAMANDA MÜKEMMEL BİR İŞ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bu sonucun İstanbul'un, Türkiye'nin başarısı ve büyük bir toplumsal ittifak olduğunu vurgulayan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Huzurunuzda, İstanbul İttifakına inanan tüm İstanbullulara sonsuz ve en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Birlikte çok kısa sürede mükemmel bir işe imza attık. Üstelik bu başarıyı çok zor koşullar altında elde ettik. 2023 seçimleri büyük bir karamsarlık yarattı. Seçmenlerde umutsuzluk vardı. Partimizin teşkilatında bir umut yorgunluğu vardı. Seçim yetkililerinin motivasyonu düşüktü. Avukatlarımızın motivasyonu düşüktü. Bu zor şartlarda İstanbul'da 33 bin 227 sandıkta seçmenlerimiz, avukatlarımız, okul müdürlerimiz ve bilişim görevlilerimizle tarihi bir mücadele yürüttük. Öncelikle 31 Mart'ta verdiğiniz büyük mücadele için tüm sandıklarda görev yapan seçmenlerimize, gözlemcilerimize, okul müdürlerimize, bilgi işlem yöneticilerimize ve avukatlarımıza teşekkür ediyorum. “Gerçekten önemli bir mücadeleydi.”

“ODAK NOKTASI İSTANBUL’DU”

Mücadelelerinden dolayı ilçe başkanlarına, il yöneticilerine, kadın ve gençlik kollarına, belediye başkan adaylarına, başkan yardımcılarına, milletvekillerine ve üyelere teşekkür eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hepimizin bildiği gibi 31 Mart'ta Türkiye'nin 81 ilinde seçim yapıldı ama Türkiye'nin gözü kulağı İstanbul'daydı. 31 Mart seçimlerinin odağında İstanbul vardı. İstanbul'da bir kez daha büyük bir mücadele örneği sergileyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na, kendisinden büyük onur duyduğum ve büyük bir onur duyduğum partimizin Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'e teşekkür ediyorum. birlikte yürümekten mutluyum. “Hep birlikte mücadele etmenin harika bir örneğini gösterdik.”

“Gezi PARK'IN YÜZÜ GÜLÜMSEME BAŞLADI”

İstanbul ve Türkiye'de insanların gülümsemeye başladığını belirten Çelik, şöyle konuştu: “Validebağ Korusu da gülümsemeye başladı. Galata Kulesi bile gülümsemeye başladı. Taksim'deki Gezi Parkı bile gülümsemeye başladı. Beton Kanal İstanbul'un tehdit ettiği Marmara Denizi'nin yüzü gülümsemeye başladı. Ormanların, ağaçların, barajların yüzü gülmeye başladı. Artık çocuklar geleceğe daha umutlu gözlerle bakıyorlar. Günümüzde gençler geleceklerini yurtdışında aramak yerine ülkelerine daha çok bağlılar. Kadınlar 31 Mart'tan bu yana kendileri için daha eşit bir dünya, daha eşit bir ülke hayalini kuruyor. “Ekmeği her geçen gün azalan işçi, emekli, emekçi ve tüccarlar 31 Mart'tan sonra gelecek güzel günlere inanmaya başladı” dedi.

Seçimlerin umut yarattığını vurgulayan Çelik, şöyle konuştu: “Bu umut İstanbul'un 26 ilçesindeki belediye başkanlarımızdır. Bu umut İstanbul'daki Ekrem İmamoğlu'dur. Umut, Cumhurbaşkanımız Özgür Özel'in önderliğinde Türkiye'de kazandığımız belediyelerdir” dedi.

“SEÇİMLER BİZE BÜYÜK BİR GÖREV VE SORUMLULUK VERDİ”

Çelik, “31 Mart'ta gerçekleşen bu umutla artık hepimize çok daha büyük bir sorumluluk ve görev düşüyor” dedi ve şöyle devam etti:

“31 Mart seçimleri hepimize çok daha büyük görev ve sorumluluklar yükledi. 31 Mart'ta seçmen bize çok önemli bir mesaj verdi. Seçmen bizi birinci parti yaptı ve şöyle dedi: “Kazandığınız belediyeleri etkili bir şekilde yönetirseniz, kamu belediyeciliği uygulamalarını 2019'dan beri olduğu gibi etkin bir şekilde uygularsanız ve çok çalışırsanız ilk genel seçimde sizi iktidara getiririz. ” Artık sorumluluğumuz çok daha büyük. Bu anlamda 31 Mart seçimleri bizim için bir sonu değil, yeni bir başlangıcı temsil ediyor. 31 Mart seçimleri Türkiye'nin demokrasi mücadelesinin en önemli başlangıcıdır. Hep birlikte yeni başlıyoruz ve çok çalışacağız. Emeklilerin ve işçilerin sesi olacağız. Yoksulluğu bu ülkenin kaderinden çıkaracağız. Atatürk'ün bize emaneti Cumhuriyetimizin değerlerini geliştireceğiz. Demokrasimizi güçlendireceğiz. Ülkemizde toplumsal barışı garanti altına alacağız. Toplumsal hukukun üstünlüğünü uygulayacağız. İnsanların refah, huzur ve huzur içinde yaşadığı bir Türkiye'yi inşa edeceğiz. Sizlerin mücadelesiyle bu hedefe bir kez daha ulaşacağız. “Bu büyük mücadelemiz için hepinize bir kez daha sonsuz ve tüm kalbimle teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından program, sandık görevlilerine sertifika takdimi ve Kalben'in konseriyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir