Çocuk istismarında detay 'CİMER'… Yıllarca istismar edip cebine para koydular! – Türkiye'den son dakika haberleri

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde meydana gelen olayda, anne ve babası zihinsel engelli olan ve “orta derecede zeka geriliği” tanısı konulan 17 yaşındaki erkek çocuğun, bölgede çok sayıda kişi tarafından sistematik olarak istismara uğradığı ortaya çıktı. çoğunlukla yaşlı bir köy.

HalkTV'den Mustafa Balcı'nın haberine göre, söz konusu olay aynı köyde yaşayan Ahmet K.'nin mart ayında tutuklanmasıyla ortaya çıktı. Bir süredir köyde dolaşan söylentilere göre, çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Ahmet K., jandarmadaki sorgusunun ardından savcılığa sevk edilerek tutuklandı.

Ancak başlangıçta tek failin karıştığı düşünülen bu olay, CİMER'e yapılan ihbarla farklı bir boyuta ulaştı. 30 Nisan'daki CİMER raporunun ardından çocuğa istismarda bulunduğu iddia edilen 6 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

İSTİSMAR 3 YILDIR DEVAM EDİYOR

Antalya Savcılığı Çocuk Gözlem Merkezi'ndeki sorgusunda çocuk, yaşadığı korkunç olayları tek tek anlattı. Ahmet K.'nin tutuklu bulunduğu istismar davasında ifade veren çocuk, Ahmet K.'nin yanı sıra köyden 5 farklı kişinin de kendisine 3 yıl boyunca defalarca tacizde bulunduğunu söyledi.

ÇOCUĞA İSTİSMAR ETTİLER VE CEBİNE PARA KOYDULAR!

6 farklı kişi tarafından istismara uğradığını anlatan çocuk, mayıs ayında yaptığı açıklamada, kendisine ilk istismarda bulunan kişinin annesinin amcası 70 yaşındaki Mehmet C. olduğunu söyledi. Kendisine defalarca tacizde bulunan Mehmet C.'nin cebine 10-20 TL koyduğunu ifade etti.

Çocuk, ifadesinde, tutuklanan İbrahim K.'nin yanı sıra 70 yaşındaki Mehmet C., 76 yaşındaki Durali G., 80 yaşındaki İbrahim K.'nin de 61 yaşında olduğunu söyledi. yaşlı Yılmaz .Y. 16 yaşındaki MG ise kendilerinin tacize uğradığını söyledi.

Çocuk, başkaları tarafından istismara uğradıktan sonra kendisine 100-200 TL verildiğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan ilk tetkiklerde çocuğa “orta derecede zeka geriliği” tanısı konuldu.

Hazırlanan raporda, bu tanıya sahip kişilerin IQ'sunun 30 ile 49 arasında olduğu ve yalan söyleyebilecek düzeyde zekaya sahip olmadıkları, dolayısıyla çocuğun ifadelerinde söylediklerinin tutarlı olduğu ve ifadesine güvenilebileceği belirtiliyor.

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI: ÇOCUKLAR KORUNDU

İlk olarak Mart ayında taciz suçlamasıyla gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Ahmet K.'nin yanı sıra, Mehmet C., Durali G., İbrahim K., Yılmaz Y., Mehmet T. ve MG hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. derinlemesine soruşturma.

Gözaltına alınan kişilere yönelik istismar iddiaları çocuk tarafından kabul edilmesine rağmen Çocuk İzleme Merkezi'ne verdiği ifadede çocuk, yalnızca tutuklu Mehmet T.'nin kendisine istismar girişiminde bulunmadığını ifade etti.

Kendini savunamayan çocuğun, köyle ilişkileri kesilirken devlet koruması altına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir