Djokovic'in Avustralya Açık'ta üst üste kazandığı galibiyet serisi sona erdi: Sinner yarı finalde Djokovic'i yendi

Novak Djokovic'in yenilgisiyle bir sonraki Avustralya Açık finali, 2005'ten bu yana Roger Federer, Rafael Nadal veya Djokovic'in olmadığı ilk final olacak.

REKLAM

İtalyan tenisçi Jannik Sinner, yarı finalde dünyanın bir numarası Novak Djokovic'i yenerek Avustralya Açık'ta finale yükseldi.

Djokovic, Cuma günkü Avustralya Açık yarı finalinde Jannik Sinner'a mağlup olduğu performansın, 400'den fazla Grand Slam maçındaki en kötü performanslarından biri olduğunu söyledi.

Kariyerinde ilk kez bir Grand Slam turnuvasında finale yükselen 22 yaşındaki Sinner, Djokovic'i 6-1, 6-2, 6-7(6) ve 6-4'lük setlerle mağlup etti.

Djokovic, Sinner'la yaptığı maç hakkında “Bugün beni tamamen yendi” dedi. bir açıklama yaptı.

24 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Sırp tenis yıldızı, sezonun geri kalanında daha fazla başarı elde etme umudunun hâlâ yüksek olduğunu söyledi.

Jannik Sinner, 10 kez şampiyon olan Novak Djokovic'in Avustralya Açık'taki yarı final serisine son verdi.

Djokovic, Melbourne Rod Laver Arena'da 10 yarı final ve 10 finalin tamamını kazanmıştı.

Sinner'ın galibiyeti, Djokovic'in 2018'den bu yana Avustralya Açık'ta devam eden 33 maçlık galibiyet serisine de son verdi.

Maçtan sonra Djokovic'e son maçlarda neyin sorun çıkardığı sorulduğunda Sinner, “Bilmiyorum, ona sorun” dedi. o cevapladı.

Novak Djokovic'in yenilgisiyle bir sonraki Avustralya Açık finali, 2005'ten bu yana Roger Federer, Rafael Nadal veya Djokovic'in olmadığı ilk final olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir