Dogecoin'in (DOGE) zincir üzerindeki performansı herkesi şaşırttı

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment yakın zamanda kripto para birimleri arasındaki etkinliği karşılaştıran yeni verileri paylaştı. Paylaşıldı.

Santiment'in sağladığı verilere göre memecoinlerin atası Dogecoin (DOGE), en büyük altcoinler arasında yer alan XRP, ADA ve LINK gibi rakiplerini geride bıraktı. Köpek temalı kripto para birimi, altı aylık kıyaslamada pazar devleri Bitcoin ve Ethereum'u da geride bıraktı.

Kripto cüzdan sayısında son altı ayda meydana gelen değişiklikleri analiz eden Santiment, DOGE bulunduran cüzdanların son 6 ayda %27 artışla 6,6 milyona ulaştığını paylaştı. Dogecoin, son zamanların popüler blockchain projesi Toncoin'in (TON) %110 oranında artmasının ardından sıralamada ikinci sırada yer aldı. TON tutan cüzdan sayısı 16.800 ile sınırlıydı.

Stabilcoinlere ilgi artıyor

Santiment'in paylaştığı büyüme verilerine göre TON ve DOGE'den sonra sahiplik artışı en fazla olan diğer iki kripto para ise stablecoin'lerden geliyor. Tether (USDT) cüzdanlarının sayısı son 6 ayda %23 artarak 5,7 milyona ulaştı. USD Coin'de bu rakam %16 artışla 2,1 milyon oldu.

120,7 milyon cüzdanla en çok adresin tutulduğu altcoin Ethereum'un altı aylık büyümesi yüzde 11 olurken, 53,9 milyon adresle Bitcoin'de büyüme yüzde 10 ile sınırlı kaldı.

Ripple (XRP) ve Chainlink (LINK) de düşük büyüme oranları görse de, altı ayda Cardano adreslerinin sayısının sabit kaldığını görmek ilginç.

DOGE fiyatı ne zaman artacak?

Kripto para piyasasında popülaritesi son dönemde artan analist ve trader Ali Martinez, X paylaşımında DOGE'nin yakında boğa koşusuna başlayabileceğini öne sürdü.

Martinez, Dogecoin'in mevcut düzeltme sürecinin memecoin'lerin atalarına özgü olduğunu belirtti. Büyük artışlardan önce de benzer düzeltmelerin yaşandığına dikkat çekti.

Martinez, DOGE'nin 2017'de alçalan üçgen oluşumundan çıkışını örnek olarak gösterdi. O yıl Dogecoin, değerinin %40'ını kaybettikten sonra %982'lik kayda değer bir artış gördü.

Benzer bir durum 2021 yılında da yaşandı. Dogecoin %56'lık düşüşün ardından %12.197 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir