Ege Üniversitesi'nde 57'nci Alayın temsili bayrağını 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti – GÜNDEM

Çanakkale Kara Savaşları'nın 108. yıl dönümü dolayısıyla Ege Üniversitesi öğrencilerine emanet edilen ve Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'nde sergilenen 57. Alay'ı temsil eden pankart, 1 milyonu aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, şunları söyledi: “Üstün cesaret ve vatanseverlik ruhunu temsil eden 57. Alay'ı temsil eden bayrağı, sergilemeye başladığımız günden bu yana 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. “Ege Üniversitesi olarak 57. Alayın temsili bayrağını bir yıl boyunca üniversitemizde sergileyerek, milletimizin şanlı tarihine tanıklık ederek milletimize katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Profesör. Dr. Necdet Budak, şunları söyledi: “Ege Üniversitesi olarak yaklaşık bir yıl önce Gelibolu Harekatı'nda 57. Alay'ı temsil eden bayrağımızı teslim aldık. Sancak'ın üniversitemizde bulunduğu süre içerisinde Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü hocalarımız konuyla ilgili konferanslar düzenlediler. Sancak öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve kampüs dışı öğrencilerimiz tarafından ziyaret edildi. Bu ziyaretimizde 57. Alayımızı temsil eden bayrağın anlamı hakkında çeşitli bilgiler verdik. Ege Üniversitesi olarak yıl boyunca önemli faaliyetlere imza attık. Aslında bir bayrak, bir sembol ama burada bayrağımıza sarıldığımızda 57. Alay'daki tüm şehitlerimizin kanını, vatanı, milleti için canlarını nasıl feda ettiklerini hissediyor ve tüylerimiz ürperiyor. Üstün cesaret ve vatanseverlik ruhunu temsil eden 57. Alay'ı temsil eden bayrağı, taşımaya başladığımız günden bu yana 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. Ege Üniversitesi olarak 57. Alayın temsili bayrağını bir yıl boyunca üniversitemizde sergileyerek, milletimizin şanlı tarihine tanıklık ederek milletimize katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Bayrak, Çanakkale'de düzenlenecek törenle başka bir üniversiteye devredilecek. Ege Üniversitesi olarak bu seneyi elimizden geldiğince tetikte tuttuk. “57'nci Alayın bayrağı Kurtuluş Savaşı'nda Çanakkale'de düşmemiştir ve Türk milleti bu bayrağı sonsuza kadar taşımaya devam edecektir ve asla düşmeyecektir” dedi.

Çanakkale Savaşları'nın 108. yıl dönümünde Ege Üniversitesi'ne emanet edilen 57. Alayın temsili sancağı, 24-25 Nisan tarihleri ​​arasında Çanakkale'de düzenlenecek devir teslim töreniyle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne devredilecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir