“Ether ETF İle İlgili SEC Kararı Herkesi Yanlış Köşede Bırakabilir”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Ether spot borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) ilişkin kararına ilişkin bazı analist ve yatırımcıların olumsuz beklentilerine rağmen bir sürpriz bekleyenler de var.

Kripto para tüccarı Matthew Hyland, X gönderisinde şunları söyledi: “Eğer SEC bunu onaylarsa, pek çok insan ciddi anlamda ofsayt olacak.”

“İnsanların %90'ı ETH ETF'nin reddedileceğini düşünüyorsa ve bunların çoğu da bunun kripto para biriminin çöküşüne yol açacağına inanıyorsa, o zaman gerçekte kim satacak?”

Ether şu anda son yedi gün içinde %6,31 artışla 3.102 dolardan işlem görüyor. Kaynak CoinMarketCap

New York merkezli kripto tahmin platformu Polymarket'a göre Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, onay olasılığını %35 olarak tahmin ederken, genel beklenti %7 seviyesinde.

Kripto para borsası Coinbase'in kurumsal araştırma analisti David Han, “bu kararda olumlu sürprizlere yer olduğuna” inanıyor.

Han, Coinbase'in 15 Mayıs'ta yayınlanan aylık görünüm raporunda “Onay olasılığının %30-40'a yakın olduğuna inanıyoruz” dedi.

Han, Kasım ayında yapılacak ABD başkanlık seçimleri öncesinde kripto para birimlerinin seçmenler için daha önemli bir konu haline geldiğini, dolayısıyla SEC'in bunları reddetme olasılığının daha düşük olduğunu söyledi.

Han ayrıca, 23 Mayıs'ta VanEck ve ARK Invest ETF'den gelecek talepler de dahil olmak üzere yasal işlemlerle bu durumun aşılabileceğine inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir