Frankfurt Havalimanı sular altında kaldı, yolculardan 2,5 saat erken gelmeleri istendi

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Frankfurt Havalimanı'nda şiddetli yağmur nedeniyle pistlerin sular altında kalması nedeniyle seyahat kaosu yaşandı.

REKLAM

Almanya'da şiddetli yağışlar su baskınlarına yol açarken, ülkenin ve Avrupa'nın en yoğun havalimanlarından Frankfurt Havalimanı'nda onlarca uçuş iptal edildi.

Gece boyunca yağan şiddetli yağmur Frankfurt Havalimanı'nın pistlerini sular altında bıraktı. Dün gece havalimanında yer hizmetleri 2 saat süreyle kesintiye uğradı.

Yolcuların uçaklarda mahsur kalması nedeniyle oluşan seyahat kaosu nedeniyle Frankfurt Havalimanı'ndan seyahat eden yolcuların, uçuşlarından en az 2,5 saat önce havalimanında olmaları istendi.

Normalde uçuşların durdurulduğu gece saat 23.00'e kadar yaklaşık 70 uçuş iptal edilirken, Frankfurt'a giden 23 uçuş başka havalimanlarına yönlendirildi.

Havalimanının sosyal medyada paylaştığı videoda, uçakların tekerleklerinin yıldırım çarpması sonucu suya battığı görülüyor.

Frankfurt Havalimanı'nda son durum nedir?

Frankfurt Havalimanı açık kalıyor ve en ağır hava koşullarının geçtiğini söylüyor.

Ancak havalimanı yönetimi, devam eden aksama ve kalabalık nedeniyle yolcuları uçuştan en az 2,5 saat önce havalimanına gelmeleri konusunda uyardı.

Frankfurt Havaalanı tarafından 17 Ağustos Perşembe sabahı yayınlanan Facebook gönderisinde, “dün geceki aşırı hava koşulları nedeniyle bugün uçuş programında değişiklikler olacak” deniyor.

Yetkililer ayrıca yolculardan havalimanına gitmeden önce havayolu şirketleri ile iletişime geçmelerini ve uçuş saatlerini kontrol etmelerini istedi.

hava durumu uyarısı

Almanya'nın güneybatı ve orta kesimlerindeki şiddetli yağışlar nedeniyle bodrumlar ve sokaklar sular altında kaldı. Batı Ruhr bölgesindeki Gelsenkirchen'de itfaiye ekipleri, bazı otoyol alt geçitlerinin sular altında kalması nedeniyle bazı kişilerin araçlarından kurtarıldığını söyledi.

Alman Meteoroloji Servisi (Deutscher Wetterdienst – DWD) tarafından çarşamba günü yayınlanan uyarıda, Frankfurt'un da dahil olduğu Hess bölgesinde kuvvetli fırtına bekleniyordu.

Bugün Hess'te daha fazla yağmur bekleniyor. DWD'ye göre, düne göre daha az yağış olmasına rağmen, kısa sürede metrekare başına 40 litreye varan yoğun yağışlar göz ardı edilemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir