Genç kadınların sahte profillerini açarak vatandaşları dolandıran 9 kişi tutuklandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bursa Asayiş Müdürlüğü'ne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, CY (61), AT (25), YA (36) ve MU (40) isimli şahısların toplu olarak genç kadınlara ait sahte profiller açarak kendilerini kamu görevlisi gibi tanıtarak vatandaşları dolandırdığını belirtti. Avukatlardan bin lira dolandırıldıktan sonra harekete geçti. Polis fiziki ve teknik incelemeye başladı.

“NUMARANIZI KİŞİLERİMİZE KAYIT ETTİM”

Gemlik Savcılığı koordinasyonunda inceleme yapan Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, dolandırıcıların önce sahte kadın profili açarak mağdurlarına “Numaranızı adres defterime kaydettim ama hatırlayamadım” diye sorduğunu tespit etti. BT?' Sen kimsin?' Şöyle bir mesaj gönderdiğini tespit etti:

Çete üyelerinin daha sonra kendilerini kızın babası olarak tanıtarak telefonda bulunanları tehdit ettiği, bir diğer çete üyesinin ise kendisini avukat, arabulucu veya savcı olarak tanıttığı belirlendi. Yalan söylemeye devam eden dolandırıcı çete üyelerinin 4 kişiden 609 bin lirayı dolandırdığı belirlendi.

8 İLDE EŞZAMANLI OPERASYONLAR YAPILDI

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Dolandırıcılık Büro ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Mersin, Şanlıurfa, Van, Bingöl, Hakkari, İstanbul, İzmir ve Antalya'nın da aralarında bulunduğu 8 ilde 11 farklı adreste eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonun ardından 9 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 14 adet cep telefonu ve SIM kart, 44 adet kredi ve banka kartı, flash bellek, hafıza kartı, 1 adet tabanca şarjörü ve 9 mm'lik fişek ele geçirildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan 7 çete üyesi Bursa Adliyesine sevk edilirken, AK Hakkari Adliyesine, YB ise Bingöl Adliyesine sevk edildi. Adliyeye sevk edilen çete üyelerinin tamamı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir