İngiltere: Muhafazakarlar seçimden sonra cinsiyeti tamamen biyolojik olarak tanımlama sözü veriyor

Devlet Bakanı Kemi Badenoch, ülkenin sağcı medyasında hararetli tartışmalara yol açan cinsiyet kimliği meselesi hakkında “Sadece farklı bir elbise giymek sizi transseksüel yapmaz” dedi.

REKLAM

İngiltere Dışişleri Bakanı Kemi Badenoch, Muhafazakar Parti'nin önümüzdeki ay yapılacak genel seçimleri kazanması durumunda ülkenin eşitlik yasasının değişeceğini ve cinsiyet ayrımı yapılan alanları kimin kullanabileceğine yalnızca biyolojik cinsiyet dikkate alınarak karar verileceğini duyurdu.

Muhafazakarlar, Başbakan Rishi Sunak'ın iki hafta önce erken seçim çağrısı yapmasından bu yana tabanlarını güçlendirmeye çalışıyor ve Britanya'nın aşırı sağ Reform Partisi de desteğini geri çekme tehdidinde bulunuyor.

Sunak, yeniden seçilmesi halinde 18 yaşındakiler için bir tür vatandaşlık hizmetinin yeniden başlatılması ve emeklilerin gelirlerinin daha fazla korunması yönündeki planlarını duyurdu.

Başbakan aynı zamanda düzensiz göç, savunma ve güvenlik konularında da sert tedbirler alınması için baskı yapıyor.

Badenoch, LBC radyosuna, özellikle de sağda hararetli tartışmalara yol açan cinsiyet kimliği hakkında şunları söyledi: “İnsanların mahremiyet ve haysiyete sahip olmasını istiyoruz. Bu, trans bireylerin mahremiyet ve haysiyete sahip olmasını engellemek değil, savunmasızları korumakla ilgilidir.” ülke. ortalama.

Badenoch, “Bu yüzden üniseks banyolar olması gerektiğini söyledik, engelli banyoları buna örnektir veya ayrı alanların olduğu yerlerde biyolojik cinsiyet temel alınmalıdır” dedi. “Sadece farklı kıyafetler giymek sizi transseksüel yapmaz.” Badenoch dedi.

BBC radyosunun sorusuna Badenoch, kişinin biyolojik cinsiyetini kanıtlamak için hangi belgelere ihtiyaç duyulabileceğini belirtmedi.

Anketlerin 4 Temmuz'da ezici bir zafer kazanacağını gösteren muhalefetteki İşçi Partisi, Muhafazakar Parti'yi seçmenlerin dikkatini kendilerini cezalandırması gereken konulardan uzaklaştırmak için bir kültür savaşını körüklemekle suçladı.

Muhalefetteki Liberal Demokratların başkan yardımcısı Daisy Cooper LBC'ye şöyle konuştu: “Hükümetin pek çok konuda başarısız olduğunu düşünüyorum; bu sahte kültür savaşlarını nasıl yürütmeye çalıştıklarını defalarca gördük.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir