İsrail'in Gazze'ye saldırılarında en az 22 Filistinli hayatını kaybetti

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail ordusunun, Filistin'in batı kesimindeki Ebu Husayra Caddesi üzerinde el-Terturi ailesine ait eve saldırısı sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 5 Filistinli hayatını kaybetti. Gazze şehri.

Gazze şehrinin güneyindeki Sabra mahallesinde Hicazi ailesine ait evin İsrail savaş uçakları tarafından bombalanmasının ardından 2 Filistinli kadın hayatını kaybetti, bazıları yaralandı, bazıları ise enkaz altında kaldı.

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah şehrinin doğusundaki Cenine mahallesindeki “Hatib” ailesine ait evi hedef alması sonucu en az 4 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda da yaralandı.

Refah'ın merkezindeki Şabura mülteci kampında yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı “Havacat” ailesine ait evin İsrail ordusunun bombalaması sonucu 6 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusunun Refah'ta “Ebu Taha” ailesinin evine düzenlediği saldırıda 5 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusunun 7 Ekim 2023'ten itibaren yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı sivil yerleşim yerleri, hastaneler, okullar ve barınaklara yönelik saldırılarını sürdüren yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde büyük bir insani felaket yaşanıyor. insani yardım girişi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685'i çocuk, 9 bin 670'i kadın olmak üzere 34 bin 454 Filistinli öldürüldü, 77 bin 575 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir