“İstanbul'un geleceğinin, sağlam bir İstanbul'un yanında olun”

Kurum, Bahçelievler Konferans Merkezi'nde düzenlenen “Mardin Vatandaş Sahur Sofrası” etkinliğinde yaptığı konuşmada, Mardin'in inancın, hoşgörünün ve kardeşliğin şehri olduğunu söyledi.

Mardin'in “gündüz bir manzara, geceleri bir kolye” olarak tanımlandığını anlatan Kurum, şöyle konuştu: “Mardin'de büyümek geçmişe yolculuk, tarihe yolculuk gibidir. Mardin'e gittiğinizde sadece bakarsınız bile. etrafta ve ne kadar eşsiz olduğunu görebiliyorsunuz.” “Hazineleri olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bir yanda Süryani vatandaşlarımızın 1600 yıllık şaheser manastırı. Hemen ilerisinde ise Hıristiyan vatandaşlarımızın binlerce yıldır ibadet ettiği Kırklar Kilisesi var. Ayrıca bölgede Aynı bölgede 8 asırdan fazla süredir minarelerinden ezan okunan Ulu Camimiz var” dedi.

Kurum, Mardin'in tarihini, mahallelerini, mahallelerini, sokaklarını çok iyi bildiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Çünkü ben Mardin'in oğlu ve kardeşiyim. Babamın mesleği gereği 2. ve 3. sınıfı Mardin'de okudum. Bu yüzden Mardin'in kalbimde çok özel bir yeri var. Mardin'e her gidişimde sanki kendi gönlümde giderim.” memleketim. .Mardin benim için bir okul oldu. Mardin, kültürel birikimi nedeniyle eğitim ve çalışma hayatımda her zaman büyük bir ilham kaynağı oldu. Çünkü Mardin, tıpkı İstanbul gibi, insanların kültürünü, iç dünyasını, maneviyatını geliştiren bir şehir. dünya, zihinsel dünya ve hayal gücü… Biz de “O günlerden, çocukluğumuzdan bu yana bu şehrin nasıl daha iyi olabileceğini, nasıl daha yaşanılır bir yer olabileceğini hayal ettik. Bana göre her insan yaşadığı şehrin ruhunu, kimliğini anlamaya çalışmalı ve onunla güçlü bir aidiyet duygusu oluşturmalı.”


“Her oy bir tohumdur”

Kurum, İstanbul'un hizmetkarı olma yolunda ilerlediklerini ve bunun kendisinin de hayali olduğunu belirtti.

İstanbul'u hiçbir zaman kaderine bırakmayacaklarını belirten Kurum, şöyle konuştu: “Biz her zaman milletimizin yanında olacağız. Bu söz onların verdiği ama tutmadığı sözler gibi değil. Bu söz emekçilerin sözüdür. söz. sağlam adamların sözüdür, bu söz Murat Kurum'un “Bu onun sözüdür” dedi.

İstanbul'un kendilerine emanet bir şehir olduğunu vurgulayan kurum, şöyle konuştu: “Hadi 31 Mart, gerçek belediyeciliğin, İstanbul'un geleceğinin ve sağlam bir İstanbul'un yanında olun. 31 Mart'ta gelin, güçlü adamların yanında olun. ” “Her oy bir tohumdur. Hizmet edilirse büyür.” “Taahhüt verilirse fidan olur, ödüllendirilirse orman olur. Haydi oy verin İstanbul şehrine. “Oy verin şehrinize ki İstanbul hizmete, huzura, mutluluğa kavuşsun” söz konusu.

Programa Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir