Karşıyaka Çarşısı'nın her köşesinde gece temizliği – GÜNDEM

Daha temiz bir şehir mottosuyla yola çıktıklarını belirten Başkan Yıldız Ünsal, şöyle konuştu: “Hizmette önceliğimiz temiz ve pırıl pırıl bir şehir yaratmak. Bu nedenle ilçe genelinde olduğu gibi Karşıyaka çarşısında da çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

EN KALABALIK ALANLARA ÖZEL PROGRAM

Daha sağlıklı ve yaşanabilir bir şehir hedefiyle çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, İzmir'in en büyük açık hava alışveriş merkezlerinden biri olan Karşıyaka Çarşısı'nda özel bir temizlik programı uyguluyor. Gün içerisinde yapılan rutin çalışmaların yanı sıra Çarşı'nın ana caddesi haftada bir kez özel ekip, araç ve ekipmanlarla yıkanıp temizleniyor.

SOKAK BOŞALDI, TEMİZLİK BAŞLADI

Çalışmalar her cuma ve cumartesi gece yarısı başlıyor ve yaklaşık gece 3'e kadar devam ediyor. Uygulama kapsamında 400 metre uzunluğundaki Kemalpaşa Caddesi baştan sona basınçlı su ve deterjanla yıkanıyor. Restoran ve barların önlerinde hijyen ağırlıklı olarak sağlanırken, banklar ve çöp kutuları da tek tek fırçalanıp temizleniyor. Belediye ekiplerinin her hafta titizlikle tekrarladığı çalışma vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

“BİRLİKTE KENDİMİZİ KORUYALIM”

Temizlik hizmetlerine büyük önem veren Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, yapılan çalışmaların halkın desteğiyle daha etkili hale getirilebileceğini söyleyerek şöyle konuştu: “Meslektaşlarımın çabalarıyla daha temiz bir şehir yaratmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu kapsamda her gün binlerce kişiyi ağırlayan Karşıyaka Çarşısı'nda yürüttüğümüz uygulamaları titizlikle sürdürüyoruz. Ancak vatandaşlarımızın çevre duyarlılığı göstermeleri, yerlere atık atmamaları ve temizliğe dikkat etmeleri çalışmalarımızı daha anlamlı ve etkili hale getiriyor. Bu konuda duyarlılığın artacağına inanıyor, daha temiz bir Karşıyaka'yı hep birlikte oluşturmak için belediye ve vatandaş olarak birlikte çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir