“Kripto Para Yatırımcıları Sosyal Fi Trendine Aç”

K33 Research'teki analistlere göre, kripto para birimi kullanıcıları sosyal finans (SosyalFi) sektöründeki bir sonraki büyük şeyi bulmaya hevesli ve bunu “sapkın teşvikler” tarafından rahatsız edilmelerine rağmen kripto para birimlerinin büyüyen bir köşesi olarak görüyorlar.

8 Mayıs tarihli bir araştırma raporunda K33 DeFi analisti David Zimmerman, Firend.tech'in son airdrop'unun ardından yatırımcıların bir sonraki fırsat olarak Ethereum ağ katmanı -2 Blast üzerine inşa edilen Fantasy Top adlı yeni bir SosyalFi uygulamasına ilgi gösterdiğini belirtti.

Fantasy Top, kullanıcıların şifrelenmiş X hesaplarından sanal kart alıp satmalarına ve bunları turnuvalarda rekabet etmek için kullanmalarına olanak tanıyan bir Sosyal Fi oyunudur. Turnuvalar, kullanıcıları platformdaki etkinlikleri için ETH, Blast'ta GOLD adı verilen bir ödül tokenı, “taraftar puanları” ve ek kartlar şeklinde ödüllendirir.

Şu anda Fantasy'deki ilk kart paketi, kullanıcıları 0,39 ETH (1.200 $) civarında tutuyor.

Takas kartı başlangıç ​​paketleri perakende olarak 1.193 dolara satılıyor. Kaynak: FantasyTop

Zimmerman, SocialFi'nin işinin bazıları için karlı olabileceğine ve Fantasy Top'un “kullanımı eğlenceli” olabilecek yeni bir ürün ortaya çıkarabileceğine inanıyor. Ancak uzmana göre SosyalFi sektörü hâlâ “aşırı teşviklerden” kaynaklanan temel bir sorunla karşı karşıya.

“Anlatılar genellikle para açgözlülüğünden beslenir ve SocialFi'de de durum farklı değil.”

“Etkileyiciler kart işlem hacimlerinden %1,5 komisyon ve 'kahraman' paketlerinin satışlarından da %10 kazanıyor. Bu, etkileyicilerin de BLAST GOLD ve “FAN puanları” kazanacağını söyledi.

Ethereum'da yeni katman-2 ağlarının birkaç yüksek profilli lansmanı olmasına rağmen, kullanıcıların Blast airdrop programına büyük ilgi göstermesiyle proje ivmesini koruyor.

Kripto para uzmanı, Ether'in (ETH) fiyatının nisan ayında %17 oranında düşmesine rağmen TVL platformunun USD bazında yüksek kaldığını belirtti.

Blast TVL, ETH fiyatlarındaki düşüşe rağmen sabit kaldı. Kaynak Araştırması K33

Friend.tech'in uzun zamandır beklenen airdrop'u 3 Mayıs'ta gerçekleşti. Etkinlik, kullanıcıların ödüllerini alıp daha sonra satmalarıyla ilgili sorunlar nedeniyle yaygın eleştirilere maruz kaldı.

Friend.tech'teki birçok büyük hesabın FRIEND coini ön satışına başladığının ortaya çıkması tepkiyi artırdı. Olayların ardından FRIEND coin %90 düşüşle 28 dolardan 1,93 dolara düştü.

Kaynak: Luca Martino

Zimmerman, Friend.tech ve Fantasy Top'un yanı sıra Sanko Dream Machine adında bir oyun platformu ve SankoTV adında Twitch benzeri bir yayın hizmeti sunan yayın ve oyun platformu Sanko GameCorp'un da ilgi gördüğünü söyledi.

Araştırmacı, “Sanko GameCorp oldukça duyurulan bir proje ve kendi L3'ünü başlatmak üzere. Eigenlayer'da olduğu gibi VC'lere ve içerdekilere karşı bir tepki görmeye devam edersek, burası memecoin çılgınlığı için büyük bir oyun alanı haline gelebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir