Putin'e göre ABD, saldırıda Kiev'den hiçbir iz olmadığına dünyayı ikna etmeye çalışıyor

Putin, hükümet ve bölge yetkilileri, istihbarat teşkilatlarının başkanları ve güvenlik güçleri ile Crocus Hall City konser salonunda meydana gelen terör saldırısı ve alınan tedbirlere ilişkin toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının başında konuşan Putin, yetkililerden soruşturmanın gidişatı, terör saldırısına karışan tüm kişilerin, organizatörlerin ve azmettiricilerin kimliklerinin belirlenmesi konusunda bilgi istedi.

Soruşturmanın objektif bir şekilde, en profesyonel şekilde, siyasi önyargılardan uzak bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Putin, şunları kaydetti:

“Bu suçun, İslam dünyasının yüzyıllardır ideolojisine karşı mücadele ettiği radikal İslamcılar tarafından işlendiğini biliyoruz. Ancak aynı zamanda istihbarat verilerine göre ABD, çeşitli kanallar aracılığıyla kendi uydularını ve diğer ülkeleri de kullandı. Moskova'ya yönelik terör saldırısında sözde Kiev'den hiçbir iz bulunmadığı konusunda dünyanın uyarılması, kanlı terör “Ayrıca, saldırının DEAŞ'ın yandaşları ve mensupları tarafından gerçekleştirildiğine bizi ikna etmeye çalıştıklarını da görüyoruz. Rusya'da yasaktır. Rusya'ya ve halkına karşı bu zulmün kimin eliyle yapıldığını biliyoruz. Emri kimin verdiğini bilmek istiyoruz.”


“İslamın sözde savunucuları Ramazan ayında nasıl suç işliyor?”

Putin, gizli servisler ile kolluk kuvvetleri arasındaki ortak çalışmada birçok soruya yanıt arandığını vurgulayarak, Ortadoğu'da adil bir çözümden yana olan Rusya'ya radikal örgütlerin gerçekten saldırmakla ilgilenip ilgilenmediğini sordu.

Rus lider, “O halde kendilerini sözde saf İslam'ı savunan dindar Müslümanlar olarak tanıtan radikal İslamcılar, neden mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanlara büyük zulüm ve suç işliyor?” dedi. dedi.


“Bu terör saldırısı Rusya’ya karşı savaşanların girişimi olabilir”

Tüm bu soruların yanı sıra daha spesifik ve profesyonel soruların da yanıtlanması gerektiğini belirten Putin, bu terör saldırısının bir “gözdağı eylemi” olduğunu söyledi.

Putin: “Bundan kim faydalanıyor? Bu vahşet, 2014'ten bu yana Kiev'deki neo-Nazi rejiminin elinde ülkemize karşı savaşanların bir dizi girişiminin yalnızca bir halkası olabilir. “Ve bilindiği gibi Naziler de amaçlarına ulaşmak için en kirli ve en insanlık dışı yollara başvurmaktan hiçbir zaman çekinmemişlerdir” dedi.

Putin, Ukrayna tarafının ön cephedeki karşı saldırıda başarısız olduğunu, bu nedenle Kiev'in Rusya'daki sivil yerleşim yerlerine ve altyapıya füzelerle saldırmaya çalıştığını söyledi.

Putin, Moskova'daki terör saldırısının mantıksal olarak bu eylemler dizisine uyduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Amaç, daha önce de söylediğim gibi, toplumumuzda panik yaratmak ve aynı zamanda Kiev rejimine her şeyin yolunda gitmediğini halkına göstermek. kayıp.”

Moskova'ya saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin suçu işledikten sonra neden Ukrayna'ya gitmeye çalıştıklarını soran Putin, şöyle konuştu: “Onları orada kim bekliyordu? Kiev rejimini destekleyenlerin terörün suç ortağı ve sponsoru olmak istemedikleri açık. “Ama gerçekten çok fazla soru var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir