Ramazan ayında sindirimi kolaylaştıran karışıma büyük ilgi! İftar ve sahur arasında tüketilirse susuzluğu önler.

İslam dünyasında önemli bir yer tutan Ramazan ayı devam ediyor. Bu bağlamda oruç namazını kılmak için çabalayan vatandaşların sindirimini kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunan aktar, demirhindi şerbeti, kızamık şekeri, tarçın, karanfil, zencefil ve zerdeçal ile hazırlanan karışımı oruç saatleri dışında da tüketmeyi önerdi.

5 BARDAK İÇTİKTEN SONRA ÇALIŞIR

Ezan sesiyle orucunu açan vatandaşların, uzun süre aç kaldıktan sonra aniden büyük miktarda yemek yiyerek midelerine yük getirmemeleri gerektiğini belirten aktar, söz konusu karışımın iftar saatleri arasında 5 bardak içilmesi halinde, ” ve sahur, sindirimi kolaylaştıracak ve susuzluk hissinin önüne geçecektir.

SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR

AW171892_02

Uzun yıllardır Eskişehir'de aktar olarak çalışan tüccar Koray Özkılıç, oruç tutan vatandaşların sindirimini kolaylaştıracak ürün ve karışımlar hakkında bilgi verdi. Osmanlı şerbeti ve demirhindi şerbetinin bu konularda etkili ürünler olduğunu belirten Özkılıç, şöyle konuştu: “Vatandaşlar demirhindi şerbeti ve kızamık şekeri ile tarçın, karanfil, zencefil ve zerdeçal ekleyerek güzel bir karışım hazırlayabilirler. İftar ve sahur arasında bu karışımlardan 5 bardak içmek sindirimi kolaylaştırıp hazımsızlığa iyi gelmesinin yanı sıra vücudun sıvı ihtiyacını da karşılayarak susama hissini de önler.

SİZİ TÜM GÜN SUSATMAZ

AW171892_01

Vatandaşlar sahurda tüketirse gün içinde susuzluk çekmeyecek. “Müşterilerimiz bu karışıma çok ilgi gösteriyor, sık sık gelip soruyorlar” dedi.
(İHA)

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    Kars seçim sonuçları canlı yayında! Kars seçim sonuçları canlı yayında!
Çorum seçim sonuçları canlı yayında!  Çorum seçim sonuçlarında AK Parti adayı Halil İbrahim Aşgın mı yoksa CHP adayı Hasan Levent Çöphüseyinoğlu mu önde?Çorum seçim sonuçları canlı yayında! Çorum seçim sonuçlarında AK Parti adayı Halil İbrahim Aşgın mı yoksa CHP adayı Hasan Levent Çöphüseyinoğlu mu önde?
Erzurum yerel seçim sonuçları canlı yayında!  Erzurum'da seçimleri kim kazandı? Erzurum yerel seçim sonuçları canlı yayında! Erzurum'da seçimleri kim kazandı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir