![](https://habersor.com.tr/wp-content/uploads/2024/03/karla-mucadele-sirnak-aa-2207434.jpg)
Karayolları 9'uncu Bölge Müdürlüğü 95'inci kısım amirliği ekipleri, Uludere ilçesi ile Uzungeçit ilçesi arasında, ilçeye alternatif kısayol olarak da kullanılan, deniz seviyesinden 2 bin 230 metre yükseklikteki Tanin Geçidi'nde kar temizleme çalışmasına başladı. Beytüşşebap'ın.
Kış aylarında yoğun kar yağışının yaşandığı geçitte ekipler, gece-gündüz vardiyalar halinde kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.