Standard Chartered, Bitcoin ve Ether ticaret hizmetine hazırlanıyor

Bankacılık devi Standard Chartered, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) alım satım hizmetleri sağlamak için çalışıyor.

Standard Chartered, spot kripto para birimi alım satım hizmetleri sağlayan ilk küresel bankacılık kurumlarından biri olmayı hedefliyor.

Chartered Eyes standart BTC ve ETH işlemleri

21 Haziran'da Bloomberg, kripto masasının yakında çalışmaya başlayacağını duyurdu. İsimsiz kaynaklara dayandırılan rapor, teklifin bankanın döviz alım satım birimi kapsamına gireceğini ve Londra, İngiltere'den gerçekleştirileceğini öne sürüyor.

Cointelegraph, Standard Chartered ile temasa geçti ancak banka raporu ne onayladı ne de yalanladı. Banka, müşterilerinden BTC ve ETH'ye girme yönünde bir talep olduğunu açıkladı:

“Kurumsal müşterilerimizin Bitcoin ve Ethereum ticaretine yönelik talebini desteklemek için düzenleyicilerimizle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.”

Standard Chartered'ın bir temsilcisi daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Kripto topluluğu bankanın hamlesini memnuniyetle karşıladı

Standard Chartered bu hareketi onaylamasa da kripto topluluğu üyeleri bu gelişmeye tepki gösterdi.

Binance CEO'su Richard Teng, çok uluslu bankayı kripto para birimlerine yönelmeye teşvik etmek için bir X paylaştı:

Kaynak: Riccardo Teng

Başka bir topluluk üyesi, banka geleneksel finans alanında büyük oyunculara hizmet vermeye hazırlanırken BTC'ye daha fazla para akacağına inanıyor. tahmin.

Goldman Sachs müşterileri kripto para dünyasına giriyor

Standard Chartered'a ek olarak, çok uluslu banka Goldman Sachs da bu yıl birçok müşterisinin kripto para birimlerine büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

24 Mart'ta Goldman Sachs yöneticisi Max Minton, müşterilerin kripto para birimi sektörünü keşfettiğini vurguladı. Minton, ABD'de spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarının (ETF'ler) onaylanmasının kurumsal ilginin yeniden canlanmasını tetiklediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir