Trabzon Şehir Hastanesi inşaatı devam ediyor

Şenol Güneş Spor Kompleksi yanındaki dolgu alanında inşaatına başlanan Trabzon Şehir Hastanesi'nde çalışmalar sürüyor.

Toplam 900 nitelikli yatak kapasiteli olarak tasarlanan ve yatak kapasitesi 1.461'e çıkarılabilen Trabzon Şehir Hastanesi'nin inşaatında yüzde 33'e ulaşıldı.

Kentin yoğun bakım kapasitesini iki katına çıkaracak olan Trabzon Şehir Hastanesi'nde 300 poliklinik ve 33 ameliyathane bulunacak. 4 bin 300 fore kazık kullanılan şehir hastanesi, depreme dayanıklı hale getirilen 562 sismik izolatörle korunacak. Sismik izolatörlerin %95'i monte edilmiş olup, binanın kaba inşaatı tamamlanmıştır. Şubat 2025'te hizmete girmesi planlanan şehir hastanesinde yanık ünitesi, nükleer tıp ünitesi, radyoterapi alanı, diyabet ünitesi, kan nakli merkezi, uyku laboratuvarı ve genetik laboratuvarı yer alacak.

[Fotoğraf: İHA]

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr., Trabzon Şehir Hastanesi'ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Hakan Usta, yaptığı açıklamada inşaatın yüzde 33'e ulaştığını, kaba inşaatın ise yüzde 99'unun tamamlandığını söyledi. Vatandaşların bir buçuk yıl içerisinde hastane hizmetlerinden yararlanacağını belirten Usta, şöyle konuştu: “Hastanemiz yoğun bakım, yatak kapasitesi ve diğer teknolojik imkanlarıyla öne çıkan, hizmetlerin entegre bir şekilde verilebildiği bir tesistir. aynı çatı. Bir buçuk yıl içerisinde personelimizin bu hizmetten net bir şekilde faydalanacağını umuyoruz” dedi.


“Bütün sıkılmış bahisler oynandı”

Antisismik izolatörlerin yüzde 95'inin monte edildiğini vurgulayan Usta, şöyle konuştu: “1.461 yatak kapasitesine kadar çıkarılabilir bir yapıya sahip. 900 yatak kapasitesine sahip olduğu sanılıyor. Ancak yoğun bakım yatakları ve her odanın çift kişilik yatağa dönüştürülme imkanı da mümkündür. Dolayısıyla istediğimiz zaman yatak sayısını 1.461'e kadar çıkarabileceğimiz bir durum var. Anti-sismik izolatörlerin %95'i monte edilmiş ve monte edilmiştir. Diğer tüm sıkılan gönderiler dövülmüştür, bu konuda hiçbir kusurumuz yoktur. “İnşallah hem fore kazık sistemi hem de sismik izolatörleriyle ciddi anlamda depreme dayanıklı bir bina olur” dedi.

Fotoğraf: İHA[Fotoğraf: İHA]


“Şehir hastanesinin dört bir yanından yol yapılması planlanıyor.”

Trabzonspor stadı yakınında inşa edilen şehir hastanesine acil hastaların gelmesine engel bir durum olmayacağını belirten Usta, şöyle konuştu: şehir hastanesi. Bunun dışında maç saatleri maç sürecinde hastanelerin aktif olmadığı saatlere denk geliyor. Her şeyden önce bu anlamda hastanemizin trafiğini rahatlatmış olacağız. “Aynı zamanda hem tünel hem de doğu ve batıdaki iki kavşak nedeniyle acil hastaların şehir hastanesine ulaşmasını engelleyen bir durum da olmayacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir