TRT Haber, Mersin'de kazaya karışan otobüs şoföründen ilk açıklamayı aldı

Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği yolcu otobüsü bariyerleri aşarak karşı şeride geçti. Devrildi ve altındaki iki arabayı ezdi. Otobüs bir süre sürüklendikten sonra kamyona çarpmayı bıraktı.

Mersin Tarsus-Adana-Gaziantep karayolu Yenice'de pazar akşamı 4 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Katliam niteliğindeki kazada 10 kişi hayatını kaybetti, 9'u ağır 40 kişi de yaralandı.

Kazada hayatını kaybeden kişilerin otopsileri yapılarak cenazeleri memleketlerine gönderildi. 8 kişinin cenazeleri; Diyarbakır'ın Bağlar, Hazro, Hani, Çermik ve Kocaköy ilçelerinde toprağa verildi. Adana ve Mersin'deki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralıların tedavileri sürüyor.

[Fotoğraf: AA]

Otobüs şoförü tutuklandı

Kazayı yapan otobüs şoförü tutuklandı. Kazayı yara almadan atlatan sürücünün ilk ifadesi üzerine TRT Haber ekibi jandarmaya ulaştı.

Sürücü yaptığı açıklamada 110 kilometre hızla gittiğini ve yağmur nedeniyle yolun kayganlaştığını söyledi.

Bir anda direksiyon hakimiyetini kaybettiğini söyleyen sürücü, “Kazanın nasıl olduğunu anlamıyorum” dedi. ' dediği anlaşıldı.

Otogarın fotoğrafları ortaya çıktı

Kazaya karışan otobüsün Diyarbakır Otogarı'ndan hareket ettiği görüntüler de ortaya çıktı. Yolcuların terminalden ayrıldığı anlar böyle görüntülendi.

Kazanın ardından atanan üç savcı, kazanın nedenlerini ve sonuçlarını derinlemesine araştırıyor.

Jandarma ekipleri şafak vakti olay yerinde incelemelerine devam etti. Yolcuların etrafa saçılan şahsi eşyalarını şikayet dilekçesi ile otoyol ekiplerinden teslim aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir