Amerikalı bir binbaşı, İsrail saldırılarına verdiği destek nedeniyle istifa etti

Binbaşı Harrison Mann, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyurdu.

ABD'nin Gazze'ye yönelik saldırılarında İsrail'e “koşulsuz” destek sağladığına değinen Mann, bu politikanın Gazze'de “onbinlerce masum Filistinlinin öldürülmesine ve aç kalmasına yol açtığını” vurguladı.

Mann, DIA'da görev yaptığı süre boyunca etrafındaki meslektaşlarının İsrail'e verdiği destek sayesinde “alternatif bir evrende yaşıyormuş gibi hissettiğini” ifade ederek şunları ekledi: “Bu koşulsuz destek aynı zamanda pervasız gerilimi teşvik ediyor ve bu da daha geniş bir İsrail krizi riskini yaratıyor. savaş.” değerlendirmesini yaptı.

13 yıl ABD Ordusu'nda görev yapan ve son olarak Orta Doğu'da istihbarat analisti olarak görev yapan Mann, “Etnik temizliğin sorumluluğunu üstlenmeye gelince özellikle acımasız bir ahlaki ortamda büyüdüm” dedi. Avrupa kökenli Yahudi bir aileden geliyor. ilan etti.

“Bu bende inanılmaz bir utanç ve suçluluk yarattı.”

Mann, gönderisinde “Son birkaç ay bize hayal edilebilecek en korkunç ve yürek burkan görüntüleri sundu ve bu görüntülerle buradaki görevlerim arasındaki bağlantıyı görmezden gelemedim. Bu bende inanılmaz bir utanç ve suçluluk duygusu uyandırdı” diye yazdı. dedi.

Basın, “ABD askeri ve istihbarat topluluğunun bir üyesinin ilk kez kamuya açık bir şekilde istifa ettiğine” dikkat çekti.

ABD Hava Kuvvetleri subayı 25 yaşındaki Aaron Bushnell, 24 Şubat'ta Washington'daki İsrail büyükelçiliği önünde şunları söyledi: “Artık soykırım suçuna katılmayacağım.” Daha sonra başına benzin döküp kendini ateşe verdi.

Askeri üniforma giyen Bushnell, nefesi kesilinceye kadar “Filistin'e Özgürlük” diye bağırdı.

Ayrıca Biden yönetiminin Gazze politikası nedeniyle ABD'nin silah transferlerini denetleyen eski ABD Dışişleri Bakanlığı yöneticisi Josh Paul ve Dışişleri Bakanlığı'nda iki yıllık sözleşme imzalayan dış ilişkiler sorumlusu Annelle Sheline da istifalarını kamuoyuna duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir