Bursa'da 5 bin yıllık tedavi: Bu arılar şifa sağlıyor! Türkiye'nin her yerinden talep var

Yaklaşık 5 yıl önce Bursa'da başlatılan apiterapi tedavi yöntemi, birçok hastalığa kısa sürede şifa veriyor. Bazıları 10 seansta, bazıları ise 15 seansta biten hastalıklarıyla hastaneden mutlu ayrılıyor. Diz veya bel ağrısı nedeniyle uyuyamadıklarını, ayakta duramadıklarını söyleyenler, tedavi sonrasında tüm işlerini rahatlıkla yapabileceklerini söylüyor.

ARI ALERJİSİNİZ YOKSA TEDAVİYE KABUL EDİLİRSİNİZ

Randevu ile gerçekleştirilen tedavi için nörolojik, romatizmal ve bel ağrısı rahatsızlığı olan hastalarımızı kabul etmekteyiz. Öncelikle hastaların arı zehirine alerjisi olup olmadığını belirlemek için kan testleri yapılır. Analiz sonrasında alerjisi olmayan hastaların tedavisine başlanır. Arı sokmaları insan vücudundaki akupunktur bölgelerine uygulanır. Uygulama başlangıçta düşük dozda yapılsa da sonraki seanslarda bu doz artar. Seanslar hastalıklara göre belirlenmektedir.

“ARI SOKMASI NEYE FAYDALI DEĞİLDİR?”

AW193522_01

Apiterapinin bir tür akupunktur tedavisi olduğunu ifade eden Dr., birçok ülkede sıklıkla kullanılmasına rağmen Türkiye'de çok az yerde kullanıldığını söyledi. Dursun Ünal, şunları söyledi: “2014 yılında Sağlık Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmelikle hastanelerde GETAT uygulamaları uygulanmaya başlandı. O günden sonra apiterapi ünitesini açtık. Hastanede yaptığımız uygulama zehir Arı zehri tedavisi uygulamasıdır. Romatizma, diz ve bel ağrıları, ankilozan spondilit ve multiple spondilit gibi kronik skleroz gibi birçok hastalıkta fayda sağlıyor, tedavisi uzun sürebiliyor, erken aşamada teşhis edilip bize ulaşıyor, daha hızlı tedavi sağlıyor.”

AW193522_04

Doktor arı zehrinin romatizma gibi belirtilere neden olduğunu söyledi. Dursun Ünal, şöyle konuştu: “Arı zehri vücuda düşük dozda verildiğinde bağışıklık sistemi romatizmadan geriler. Özellikle bazı rahatsızlıklarda arı zehiri ile akupunktur noktalarını uyarıyoruz. Bu uyarı normal klasik akupunkturdan daha etkilidir. Haftada 2 gün bu apipunkturu tedavi sırasında “En az 12 seans gereklidir. Çin, Ukrayna, Kore ve Amerika gibi ülkelerde yaygın olarak yapılmaktadır. Çocukluktan sonra uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Dikkat edilmesi gereken tek husus kişinin arı zehirine alerjisinin olmamasıdır.”

AW193522_03

Tedavinin ilk seansta sadece 1 arı ile uygulandığını belirten Ünal, şöyle konuştu: “Akupunktur tedavisinde kullanılan iğnelerle de uyarı yapıyoruz. Daha sonraki seanslarda ise kişinin durumuna göre arı sayısını artırıyoruz. Akupunktur iğneleri ile arı sayısını arttırdığımızda bu sayı tek seferde 15 arıya kadar ulaşabiliyor.” “dedi.

“ARTIK İSTEDİĞİM GİBİ OTURABİLİR VE DURABİLİRİM”

AW193522_06

Bursa'da arı tedavisi gören ve sağlığına kavuşan 66 yaşındaki Fisun Altınbaş, şunları söyledi: “Yaklaşık 6-7 yıldır iltihaplı romatizma hastasıydım. Gitmediğim hastane kalmadı. Sonunda bir Doktor bana yapay ilaçlarla enjeksiyon tedavisi önerdi, 3-4 yıl boyunca bu enjeksiyonları yaptım ama çare olmadı. Şans eseri çocuklarım arılarla baş etmenin bu yöntemini keşfetti, ben neden olmasın? namaz kılarken ne eğilebilir ne de ayağa kalkabilirdi. Bunu yaparken kendimi rahat hissetmiyordum. Ancak arı sokması tedavisi görmeye başladığımda dizlerim ağrımaya başladı. iyileşti. Artık kelebekler gibi dua ediyorum.”

KIŞ BOYUNCA üşütmedi.

Son seanslarına da katılmaya başladığını belirten Altınbaş, şöyle konuştu: “13 seans geçti, ilaç kullanmadan ağrılarımın geçtiğini gördüm. Kış aylarında bile üşütmedik. Allah herkese şifa versin. “

Aslen Eskişehirli olan 49 yaşındaki Zülfiye Örücü, şunları söyledi: “Bu tedavi yöntemini bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Yaptığım araştırmalar sonucunda Eskişehir'de böyle bir tedavinin olmadığını ve en yakınının Bursa'da olduğunu öğrendik. MS hastalığı MRI (MRI) ve kan testleri.' Testler yapıldı. Tedaviye başladım. Tedaviye başladığımdan beri kendimi çok iyi hissediyorum. Bunu son MR ve kan testlerinde görsel olarak gördük. Bu tedaviyi herkese şiddetle tavsiye ediyorum çünkü sadece alerji testleri yapılıyor. “Böyle bir tedavi yönteminin mevcut olması güzel” dedi. (İHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şeyh Menzil'in gösterişli gösterisi gündem oldu!  Lüks araç, şemsiyeli yardımcı...Şeyh Menzil'in gösterişli gösterisi gündem oldu! Lüks araç, şemsiyeli yardımcı…
Yanardağ patladı, ülke alarma geçti!  Korkunç görüntülerYanardağ patladı, ülke alarma geçti! Korkunç görüntüler
tarihinde çekildi “Harry Potter Kalesi” çekildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir