Cardano'nun (ADA) kurucusu eleştiriye sert tepki gösterdi

Charles Hoskinson, uzun süredir yatırımcılarına beklenen getiriyi sağlamayan Cardano (ADA) kripto projesiyle ilgili sosyal medyadaki eleştirilere yanıt verdi.

Son dönemde kurumsal ve bireysel yatırımcıların kripto paralara ilgisi artıyor. Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlem görürken, altcoin karları daha zayıf ancak genel piyasaya eşlik ediyor gibi görünüyor.

Ancak 16,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük onuncu kripto para birimi olan Cardano'nun (ADA) performansı yatırımcılarını tatmin etmiyor. CoinMarketCap verilerine göre ADA, çoğu rakibinin aksine yıl başından bu yana değerinin %22'sini kaybetti. Cardano, MATIC'ten sonra yılın ilk yarısında ilk 20 altcoin arasında en çok kaybeden ikinci token oldu.

Bu durum, sosyal medyada ADA'ya ve kurucusu Charles Hoskinson'a yönelik eleştirilerin dozunun artmasına neden oluyor. Hoskinson bu sabah X hesabındaki gönderisinde eleştirilere kelimenin tam anlamıyla sert tepki gösterdi.

“Gerçeklikten kopuk”

“Kariyerimde hiçbir zaman, kripto para birimi etkileyicisi ile medyanın Cardano algısı ve onun gerçek temelleri arasındaki gerçeklik ve görüş arasında bu kadar derin bir kopukluk görmemiştim.”

Cardano kurucusu, ağı eleştirenlere önümüzdeki altı ay içinde bir dizi iyi haberin geleceğini ve projesinin gerçek dünyadaki ekonomik, politik ve sosyal sorunlara çözüm aradığını hatırlattı.

“Proje tarihindeki en önemli hard fork’un eşiğindeyiz, tonlarca topluluk DApp’i hızla büyüyor, Ar-Ge’yi genişletme konusunda sektöre liderlik ediyoruz, Rare Evo çok büyük bir etkinlik olacak, Vakıf zirvesi çok büyük, Hydra teknolojileri olgunlaştıkça Token 2049'da olacağız, tonlarca topluluk etkinliği, katalizörler ve ardından Arjantin'deki anayasa konvansiyonu var.

Charles Hoskinson, Cardano'nun kalıcı bir proje olduğunu iddia etse de mevcut yorumları acıklı buldu.

ADA fiyatlandırması

Cardano ekosisteminin ana kripto para birimi olan ADA, 2024 yılındaki zayıf performansıyla dikkat çekiyor. Yeni yıla 0,60 dolardan başlayan ADA, mart ortasında 0,81 dolara yükseldi.

ADA, 14 Mart'tan bu yana sürekli değer kaybetti ve şu anda 0,45 dolardan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir