CHP'li Antalya Konyaaltı belediye başkan adayı Cem Kotan: “Planlarımızı belirlemedik” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Türkiye'nin genç belediye başkan adaylarından biri Cem Kotan, CHP'li belediye başkan adayı Antalya Konyaaltıbelediyenin yaklaşımı, projeleri, seçim kampanyası süreci Cumhuriyetdedi.

Kotan, kendi bölgelerinde bulunan Akdeniz Üniversitesi'nin öğrenci yoksulluğu ve barınma sorunları nedeniyle en fazla dondurulan ve kayıt iptal edilen üniversite olduğunu belirterek, yurtlar ve öğrencilerle sorunun çözümüne katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. . inşa edecekleri restoranlar.

PLANLARIMIZ KONYAALTI HALKI TARAFINDAN BELİRLENMEDİ

Sahaya “Konyaalti'yi Konyaalti halkı ile yöneteceğiz” sloganıyla girdiklerini vurgulayarak, projelerini aşağıdaki gibi hazırlama sürecini açıkladı. “Konyaaltı ile ilgili planlarımızı belirlemedik. “Sahaya çıktık, insanların taleplerini topladık, yazdık ve projeye dönüştürdük.” dedi.

Hedeflerinin yerel yönetimde katılımcı demokrasiyi hayata geçirmek olduğunu belirten Kotan, “Muhtar Meclisi” ile her üç ayda bir muhtarlarla görüşeceğini ve belediye başkanı ile muhtar arasındaki bürokrasiyi ortadan kaldıracağını duyurdu.

Kotan, düzenli mahalle toplantıları yoluyla halkın istekleri doğrultusunda hizmetleri önceliklendirmek istediklerini açıkladı.

“ÖĞRENCİLERİN KAYITLARINI İPTAL ETMEMELERİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Akdeniz Üniversitesi'nin en çok öğrenci kayıtlarının dondurulduğu veya iptal edildiği üniversite olduğunu belirten Kotan, şöyle konuştu: “İlçemizde Akdeniz Üniversitesi'ne kabul edilen gençler yurtların yetersiz olması ve Antalya'da kiraların çok yüksek olması nedeniyle barınamıyor. Artan fiyatlar ve yoksulluk nedeniyle beslenemiyor. Öğrencilere yönelik yurtlar inşa ederek, restoranlar açarak bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

“Belediye anaokullarında mükemmel eğitim vermeyi hedefliyoruz”

Kotan, Konyaaltı'ndaki anaokulu sayısını iki katına çıkararak her mahalleye anaokulu kurmayı hedeflediklerini söyledi. “Çocukların dini cemaatler yerine kreşlere giderek aydın bir eğitim almasını istiyoruz. Kreş fiyatları şu anda asgari ücretin iki katı. Kadınlar çalışamıyor, çocuklar eğitim alamıyor. “Konyaaltı kadını özgür olmalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir