Hasta köpekleri Ankara'ya getirdiği iddiasıyla tutuklanan Buket Özgünlü için 4 yıla kadar hapis cezası istendi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki barınaktan kuduz olduğu iddia edilen 35 köpeği alıp Ankara'ya götürdüğü için tutuklanan Paws Hayata Holding Derneği Başkanı Buket Özgünlü hakkında 4'e kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. “Bulaşıcı hastalıklara ilişkin mevzuata aykırılık” ve “sahip olunan hayvanlara işkence” suçlarından 1 yıl hapis cezası verildi.

Yayınlanma: 06.14.2024 – 00:17

Abo Ol

Google Haberleri

Ankara Başsavcılığı, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki barınaktan hasta olduğu iddia edilen köpekleri Ankara'ya getiren “Köpekvelisiii” isimli sosyal medya kullanıcısı Buket Özgünlü hakkında iddianame hazırladı.

Başsavcılık, Paws Hayata Tutun Derneği Başkanı Özgünlü ve Muhammed Savaş Demir hakkında “bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirleri ihlal” ve “çocuğa işkence” suçlarından 4'er yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. ” sahip olunan hayvan'

Özgünlü hakkında hazırlanan iddianamedeki ifadesinde, köpekleri belediye yetkililerinin onayıyla sahiplendiğini, köpeklerin kuduz olması durumunda böyle bir şeye izin verilmeyeceğini söyledi.

İddianame Ankara 38. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir