Iggy Azalea'nın MOTHER memecoin'i tartışmalara yol açtı

Avustralyalı müzisyen Iggy Azalea'nın yakın zamanda piyasaya sürülen memecoin'i, 29 Mayıs'ta 28 milyon dolardan fazla piyasa değerine ulaştı ve dolandırıcılık faaliyetiyle suçlanan Sahil Arora'nın tokenini geride bıraktı.

Azalea, Arora'nın Telegram'da ekran görüntüsünü paylaşmasının ardından ikinci kez Arora'dan uzaklaştı. Ekran görüntüsü, sanatçının yeni tokenı için bir sosyal medya kampanyasını tartıştığı bir kısa mesajı gösteriyordu.

Azalea, menajeriyle “telefon görüşmesi” yaptığını söyleyen kişiyle “hiç konuşmadığını” iddia ediyor.

Azalea X., “Ayrıca saçma sapan sahte ekran görüntülerine falan inanmayın” dedi.

Bu hafta en az iki tanınmış kişi Arora'nın popüler memecoin projelerini dolandırıcılıkla suçladı. Olimpiyat sporcusu Caitlyn Jenner ve Amerikalı rapçi “Rich the Kid” (Dimitri Leslie Roger) bu suçlamaları yapan isimler.

Kaynak: Screener DEX

Azalea'nın MOTHER adı verilen ve Solana ağı üzerine inşa edilen tokeni, Arora'nın $IGGY'yi piyasaya sürmesinden sadece birkaç saat sonra piyasaya sürüldü.

DEX Screener'ın verilerine göre IGGY güçlü bir çıkış yaparak hızlı bir şekilde yaklaşık 3 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı ancak 29 Mayıs saat 14:00 itibarıyla yaklaşık 158.000 dolara düştü.

Azalea'nın ANNESİ aynı tarihte 18,2 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Ancak Arora'nın IGGY için hedefi güçlü bir pazar performansı olmayabilir, zira Arora çoğu zaman satış öncesi dolandırıcılık iddialarını da içeren çok sayıda pompalama ve boşaltma planıyla suçlanıyor.

Arora'nın IGGY'sinin lansmanından önce, yatırımcıların belirli bir adrese fon gönderdiği bir bağış toplama taktiği olan bir ön satış da gerçekleşti.

Kaynak: Willo

Solscan kayıtları, Arora'nın ön satış için kullandığı Solana adresinde saat 13.00 itibarıyla 370.000 doların üzerinde SOL bulunduğunu ortaya çıkardı.

Arora, dolandırıcılık iddialarını yalanlayarak, insanların “zamanlamayı doğru yapmadığını ve bu yüzden kaybettiklerini” söyledi.

Arora daha önce Cointelegraph'a “Pek çok insan benim lansmanlarımdan çok para kazanıyor” demişti. “Ve kazanamayan az sayıda insan bundan nefret ediyor.”

Azalea token lansmanı tartışmasız değildi.

Azalea, biri Arora'ya çarpıcı bir benzerlik taşıyan, bilgisayarda çalışan iki adamın yer aldığı bir Instagram hikayesi paylaştı.

Kaynak: Refah prensi

Bu, Azalea ile iddia edilen dolandırıcı arasında olası bir işbirliğine dair spekülasyonları alevlendirdi.

Kaynak: Iggy Azalea

Ancak adamın yüzünü farklı bir açıdan gösteren sonraki paylaşımlar, söz konusu kişinin aslında Azalea'nın kardeşi Matthias Kelly olduğunu ortaya çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir